Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna – galeria

IV Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej dobiegł końca. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom zaprezentowania prac nawiązujących do tradycji rodziny, regionu, kraju, kultywowanie rodzinnej sztuki ludowej, rozbudzanie dumy z kraju, w którym żyjemy i realizujemy swoje marzenia oraz zaangażowanie dzieci w budowanie jedności europejskiej.

W dniu 26.06.2007r. komisja w składzie: Przewodniczący: mgr Zbigniew Krzywdziak – artysta plastyk, członkowie: mgr Anna Derebisz – nauczyciel plastyki w Niepublicznym Przedszkolu „Pałacyk” w Katowicach oraz mgr Lesław Molenda – artysta plastyk – nauczyciel malarstwa, rysunku i grafiki w Pałacu Młodzieży w Katowicach, dokonała przeglądu i oceny 970 prac zgłoszonych do konkursu z 51 szkół i placówek oświatowych z całego kraju i postanowiła dopuścić do wystawy 206 prac, z których wyłoniono 10 nagród i 20 wyróżnień. Wybrane prace o najwyższej jakości artystycznej zostaną włączone do „Kolekcji Sztuki Dziecka” organizowanej przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

28 września o godz. 12.00 w Sali Marmurowej w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z rozdaniem nagród i wyróżnień oraz otwarciem wystawy.

Na stronie Pałacu Młodzieży dostępne są listy autorów prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz kwalifikacji do wystawy.

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna – galeria