Weleda
Weleda Baby

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Dzieci spędzają godziny na zabawie, ale czy można połączyć ten beztroski czas z nauką i zdobywaniem nowych umiejętności? Pragniemy wybierać mądre i rozwijające umysł zabawki. Najlepsze z nich zainteresują dziecko i zachęcą je do dalszej eksploracji świata za pomocą dźwięków, światła, ruchu czy konieczności rozwiązania ciekawych łamigłówek. Które zabawki edukacyjne dla najmłodszych są najlepsze?

Zabawa od pierwszych miesięcy życia

Już od okresu niemowlęctwa możemy zatroszczyć się o efektywną zabawę naszej pociechy. Z pomocą przychodzą nam maty edukacyjne. Dzięki miękkiemu podłożu wspierają każdą pozycję ciała, w której znajduje się dziecko – również czas leżenia na brzuszku. Wiszące na drążku zabawki zachęcają do sięgania po nie i wodzenia wzrokiem. Ich unikalne tekstury rozwijają zdolności poznawcze i manualne. To świetny sposób na stymulację mózgu malucha, który dopiero rozpoczyna okres eksploracji otoczenia. W pierwszych miesiącach życia dziecka bardzo często decydujemy się także na zabawki interaktywne, w tym szumiące misie, pozytywki, pierwsze instrumenty i inne przedmioty, które wydają dźwięki oraz posiadają ciekawe tekstury. To one wspierają sensorykę, motorykę i kreatywność dziecka. Jeśli nie wiesz gdzie szukać takich skarbów dla swojej pociechy, zerknij na zabawki w Media Expert.

Nauka poprzez zabawę

Dzięki dzisiejszemu rozwojowi technologii i wiedzy na temat stymulowania człowieka od najmłodszych lat, na rynku pojawiają się coraz nowsze i bardziej kreatywne zabawki interaktywne. Począwszy od maskotek uczących liczyć i mówić, po dziecięce laptopy do nauki pisania i rozpoznawania kolorów. Wiele takich zabawek ma za zadanie pomóc dziecku w znalezieniu pasji i przygotować do przyszłych obowiązków domowych. Są to między innymi zabawkowe laboratoria, interaktywne zwierzątka, mikroskop, mikrofon, a nawet zabawkowy aparat fotograficzny. W Media Expert znajdziemy także uwielbiane szczególnie przez chłopców zabawki Bruder, które z pewnością trafią w serce małego fana samochodów, przyczep lub traktorów do zabawy. Jeśli Cię zainteresowały, zerknij tutaj: https://www.mediaexpert.pl/szukaj-bruder-zabawki.

Wymarzeni bohaterowie Twojego dziecka

Doskonałym prezentem dla dziecka, który wywoła uśmiech na jego twarzy, będą zabawki z wizerunkiem bohaterów ulubionych filmów, gier i seriali. Wśród popularnych tytułów znajdzie się z pewnością Psi PatrolKraina LoduMasza i NiedźwiedźPokemonHarry Potter. To murowane hity. Takie postacie kojarzą się najmłodszym z miło spędzonym czasem, fantastycznymi przygodami i kreują ich wyobraźnię. Wśród zabawek z ich wizerunkiem zauważymy między innymi gry planszowe oraz edukacyjne, stoliki edukacyjne, puzzle, lalki, maskotki czy ciekawe akcesoria. Znajdziesz je, klikając w link: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/serie-i-bohaterowie. Najlepsza zabawka edukacyjna to taka, która jest dostosowana do wieku i umiejętności naszego dziecka. Dodatkowym atutem jest możliwość wspólnej zabawy z rodzicem, babcią, dziadkiem lub rodzeństwem. Czas spędzony na zabawie, która rozwija jest niezwykle cenny. Jedną z aktywności znaną od lat, która kreowała wyobraźnię przestrzenną pokoleń, jest układanie klocków. Mogą to być klocki drewniane, LEGO, magnetyczne czy sensoryczne. Wszystkie mają za zadanie rozwijać umysł i wyobraźnię naszej pociechy.

Artykuł sponsorowany

755 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent