Na tropie zaginionego miasta. Recenzja

Na-tropie-zaginionego-miasta
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Poszukiwanie skarbu nie jest proste, trzeba uprzednio zapoznać się z różnymi kulturami, zetknąć się z innymi cywilizacjami, językami, poznać niezwykłe historię przodków. Zgromadzona wiedza nie tylko pomoże odkryć zagadkę, ale także dostarczy mnóstwa bezcennych doświadczeń, które będą przydatne przez całe życie.

I to jest chyba najważniejsza wymowa książki. Autor chciał zaszczepić w dzieciach bakcyla odkrywania świata, poszerzania własnych horyzontów myślowych i rozwijania wyobraźni. Nic tak nie kształtuje charakteru, jak podróżowanie, nawet oczami wyobraźni.

Znany reporter Ryszard Kapuściński napisał tak: "Konfucjusz powiedział, że świat najlepiej poznawać, nie wychodząc ze swojego domu. Jest w tym jakaś prawda. Nie trzeba koniecznie podróżować w przestrzeni. Można odbywać podróże w głąb własnej duszy".

Książka "Na tropie zaginionego miasta" pozwala przebyć wspaniałą, rozwijającą podróż całej rodzinie nie wychylając nosa zza obszaru własnego pokoju.

Polecam ją tym, którzy interesuje się światem, ciekawostkami wielokulturowymi i historią.
Polecam ją również tym, których pasjonuje architektura, gdyż bardzo dokładnie naszkicowane są słynne budowle, ich konstrukcja i przekrój. Każdy budynek ma dodatkowo rozkładówkę, dzięki której można dostrzec mnóstwo szczegółów.
I wreszcie polecam ją tym, którzy dotychczas nie czytywali żadnych książek historycznych, podróżniczych; tym, których nie ciągnęło do wiedzy przyrodniczej ani poznawania innych krajów. Ta książka odmieni ich sposób myślenia na dobre.

Tytuł: „Na tropie zaginionego miasta"
Wydawnictwo: Pascal
Autor: Stephen Biesty