Muzyczny elementarz dla dzieci. Cztery pory roku. Recenzja

Płyta CD wraz z książeczką, które zawierają teksty wszystkich piosenek. Łącznie jest ich 26, podzielone zostały na 4 kategorie, związane z porami roku. Znając zamiłowanie maluszków do śpiewania, tańczenia i poruszania się ta płyta będzie dla nich bardzo interesująca. Mądre teksty – bo to słowa Marii Konopnickiej w dziecięcej aranżacji, potrafią zachwycić. Do tego muzyka, która porywa.

Jeśli ma być lekka, letnia, wesoła to właśnie tak jest. Jeżeli zaś ma być ciężko, ponuro, smutnie mamy zupełnie inne dźwięki. Uczy to rozpoznawać melodię, nastroje. 

Elementarz z którym można się świetnie bawić, wykorzystując nagrania. Można tą płytką wzbogacić zajęcia z rytmiki, stworzyć wspaniałe przedstawienia, czy nauczyć się piosenek i to o każdej porze roku. Teksty nie są banalne, słowa mogą czasem wymagać wprawy, ale to tylko urozmaici ćwiczenia logopedyczne i wzbogadzi zasób słownictwa.

Na pewno do wykorzystanie w przedszkolach. Jeśli mamy dziecko właśnie w wieku 3-6 lat również możemy się super bawić w domu. Jest to pozycja, która uczy. Dodatkowo kolorowa, zachęcająca oko.

Sylwia Wojtysiak  

Muzyczny elementarz dla dzieci. Cztery pory roku.
słowa: Maria Konopnicka
muzyka: Arkadiusz A. Niezgoda
Fragmentów można posłuchać na stronie http://muzycznyelementarz.pl/plyty/ 

Autor tekstu : Sylwia Wojtysiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzyczny elementarz dla dzieci. Cztery pory roku. Recenzja