Weleda
Weleda Baby

Moja strona w internecie

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Blog to też rodzaj strony internetowej tyle, że powiedźmy bardziej osobistej, pozwalającej tworzyć np. wirtualne pamiętniki albo wirtualne miejsca spotkań jakieś grupy osób. Minusem takich stron jest fakt, że pojawiają się na nich niechciane reklamy, mają też stosunkowo małą pojemność, ale na początek na pewno wystarczającą.

Dla kogo moja strona
Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, co do zakładania strony przemyślicie, o czym ma być ta strona i dla kogo. Obejrzyjcie sobie potem inne blogi o podobnej problematyce, to wam znacznie ułatwi dalszą pracę.

– Ale ja nie mam pojęcia jak zapisywać teksty, czy publikować zdjęcia – powiesz.

Nie musisz się martwić – takim drobiazgiem. Tworząc darmowego bloga posługujemy się szablonami proponowanymi przez wortal, a więc nie musimy znać języka HTML.

Co Ci będzie potrzebne:
– wiara we własne siły, jakby co dziecko Ci pomoże, nie martw się
– zapał, a jeśli chcesz stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, to dużo, dużo zapału
– dostęp do internetu
– czas
– odrobina wyobraźni

Co może być użyteczne:
– aparat cyfrowy lub skaner

Uwaga zaczynamy!
Gdy mamy już otwarty komputer i połączenie z Internetem szukamy na którymś z wortali hasła blog, po czym klikamy w napis załóż bloga. Najczęściej wortale proszą o podanie adresu mail’owego i hasła, jeśli go nie posiadamy to będziemy musieli założyć. Ale jak większość z Was wie, nie stanowi to większego problemu.

Później trzeba wymyślić nazwę dla swojego bloga, swój nick (wirtualne imię), opisać krótko, o czym będzie tworzona przez was stronka i przyporządkować ją do odpowiedniej grupy (np. blog o kotach do zwierząt).

Wybór szablonu strony
Kolejnym krokiem jest wybór szablonu strony. Przed sobą mamy kilkanaście lub więcej szablonów, czyli podpowiedzi jak nasz blog mógłby wyglądać. Wybieramy jeden z nich i otwiera się przed nami wielkie pole do popisu.

W naszym szablonie możemy zmieniać niemal wszystko kolory tła, czcionki, obrazki. Możemy też wpisywać w niego, co tylko nam się podoba.

Metoda prób i błędów
Nie bójcie się i metodą prób i błędów budujcie waszą stronkę.

Pamiętajcie też o kulturze blogowania. Wklejając zdjęcia, obrazki lub teksty pamiętajcie, by podawać skąd pochodzą, jeśli nie są waszego autorstwa, nie używajcie również wulgaryzmów ani słów obraźliwych, bo takie zachowanie nie przystoi Miastowiczom.

Jeśli będziecie mimo wszystko mieli jakieś problemy z tworzeniem strony nie bójcie się pytać, prosić o pomoc innych właścicieli blogów. Z pewnością staną na wysokości zadania.

Trzymam za was kciuki. Mnie i mojej córce udała się ta sztuka, a więc do dzieła.

 

664 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent