Misiowa piosenka. Recenzja

Książka, która nie jest specjalnie długa, a bardzo wiele się dzieje. Opowieść dotyczy głównie misia i jego taty, ale ilustracje są tak rozbudowane, że można wspaniale się nimi bawić. Tym samym jest to pozycja do czytania i opowiadania. A proszę uwierzyć, że można układać w ten sposób wiele ciekawych historii.

Samo szukanie głównych bohaterów cieszy i dostarcza wiele radości po udanych poszukiwaniach. Początek książki przenosi nas w klimat jesienny, prawie zimowy i w takiej kolorystyce jest utrzymana cała ta lektura.

Brak tu jaskrawych, wesołych kolorów, królują zgaszone, stonowane barwy, za to można się skupić na postaciach i ich przygodach.
Duży plus za pobudzanie wyobraźni, która jest u dzieci niczym nieograniczona i możliwość zabawy w poszukiwacza, dzięki tym rysunkom. Opowieść ciepła, ukazująca troskę rodzica o swoje dziecko. Zakończenie, którego my nie przewidzieliśmy, a wydawało nam się takie banalne. Polecam, mimo tego, że okładka mnie nie zachwyciła. Jednak sprawdza się powiedzenie, że nie należy oceniać książki po okładce:).

Sylwia Wojtysiak 

Misiowa piosenka
tekst i ilustracje: Benjamin Chaud 
oprawa twarda
24 str.
kategoria wiekowa 3+
Wydawnictwo Dwie Siostry

Autor tekstu : Sylwia Wojtysiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie