Miś – przyjaciel najmłodszych

Miś-8211-przyjaciel-najmłodszych
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Pismo z dumą kontynuuje tradycję współpracy z najwybitniejszymi autorami i ilustratorami. Teksty i ilustracje na łamach „Misia” to zawsze starannie dobrane, najlepsze przykłady twórczości dla dzieci. Jako dowód uznania za dotychczasowe zasługi czasopismo zostało odznaczone medalem KEN.

„Miś” stał się obecny we wszystkich instytucjach, które za cel stawiają sobie sprawy wychowania i dobra dzieci. Propaguje czytelnictwo poprzez udzielanie patronatu medialnego wartościowym książeczkom dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczestniczy w pracach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (konkurs „Świat przyjazny dziecku”), jest patronem akcji „Poczytaj mi przyjacielu” prowadzonej przez Centrum Edukacji Europejskiej. Z całym przekonaniem popiera kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Natomiast Fundacja ABC XXI poleca czasopismo bibliotekom i przedszkolom biorącym udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Ambicją „Misia” było zawsze szerzenie najlepszych wzorców estetycznych, kulturalnych i edukacyjnych. Obecni wydawcy czasopisma chcą tę tradycję podtrzymywać. Ich celem jest zwiększenie roli „Misia” w kształtowaniu świadomości najmłodszych czytelników.

Towarzysz dzieci
Chcieliby, aby „Miś” towarzyszył dzieciom w wędrówce przez świat, w nauce tolerancji, szacunku dla innych istot, w poznawaniu dobra i piękna. Aby jako przyjaciel mądrze i świadomie prowadził najmłodszych poprzez świat wartości, nie zapominając o zabawie.

Pragną korzystać nie tylko z prac nestorów polskiej ilustracji i literatury ale przedstawiać dorobek młodych polskich artystów. Ich ambicją jest przywrócenie czasopismu należnej mu roli na polskim rynku wydawniczym. Nie ma na rynku polskim tytułu prasowego, który może poszczycić się równie licznym gronem utytułowanych i znanych współpracowników – literatów i grafików.

Miasto Dzieci wspiera dążenia wydawców i autorów „Misia”, a także życzy sukcesów i wielu dziecięcych przyjaciół.

Polecamy również  V Urodziny Kubusia Puchatka oraz Rok Misia

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent