Miś Fantazy. Czarne Ptaszysko. Recenzja

Miś Fantazy musi po raz kolejny zmierzyć się z kolejną tajemnicą. Tym razem Słoneczną Krainę nawiedza czarne ptaszysko. Czy przyjaciołom uda się rozwikłać zagadkę? Zapraszam do lektury.

W Słonecznej Krainie pogoda tego dnia była piękna. Czyste i błękitne niebo sprzyjało dobremu humorowi i zabawie. Żuczek Wesołek wyfrunął przez okno, zapominając o całym świecie. Ptak Słońce i Żuczek latali nad oceanem, wpatrując się w szmaragdową wodę, aby odnaleźć swoje odbicia. Na plaży bawił się Miś Fantazy z przyjaciółmi: z Julką i Zagadką. Biegali wzdłuż wybrzeża, ścigając się z falami. Nagle zerwał się silny wiatr. W tym czasie czarodziej Prospero zerknął na białego ptaka i zrozumiał, że za chwilę wydarzy się coś straszliwego. Wybiegł szybko na zewnątrz i zobaczył w oddali biegnących za Ptakiem Słońce przyjaciół, którzy trzymali się skrzydeł Ptaka. Udało mu się w ostatniej chwili chwycić Zagadkę i ściągnąć przyjaciół na ziemię. Niestety Prospero zgubił swój pierścień. Niebo gwałtownie pociemniało. Jedna z chmur zasłoniła słońce, a była tak czarna, że zdawało się, iż zapadła noc. Nie była to jednak chmura, tylko czarny ptak. Czarodziej kazał wszystkim zamknąć oczy. Ktoś jednak w ostatniej chwili otworzył oczy i został porwany prze czarne ptaszysko. Jeśli jesteście ciekawi, kto został uwięziony przez ptaka, to musicie koniecznie przeczytać.

Bardzo przyjemna książeczka mówiąca o prawdziwej przyjaźni, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce. Historia uczy przebaczania. Ilustracje doskonale uzupełniają tekst i wprowadzają nas raz w mroczne jaskinie, by za chwilę przenieść nas na słoneczną plażę. Polecam.

Aurelia Wojtkowiak

Czarne ptaszysko
Ewa Karwan-Jastrzębska
Wydawnictwo Media Rodzina 

Autor tekstu : Aurelia Wojtkowiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Miś Fantazy. Czarne Ptaszysko. Recenzja