MAMY DOM

25 maja 2007 roku miała miejsce inauguracja akcji pomocowej skierowanej do podopiecznych Diecezjalnego Domu Samotnej Matki (DDSM) w Gdańsku Matemblewie. Mamy Dom to cenna akcja wsparcia opracowana oraz zapoczątkowana przez Outlet House Fashion Centre, w realizacji, której uczestniczy również portal Miasto Dzieci, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku oraz gdański Urząd Pracy.

Diecezjalny Dom Samotnej Matki to miejsce szczególne, miejsce, w który schronienie znajdują kobiety oczekujące dziecka oraz samotne matki, które doświadczyły trudnej, często tragicznej sytuacji. W ośrodku znajdują spokój, wsparcie, pomoc, której właśnie w tym momencie potrzebują najbardziej.. Jednak przyjdzie taki moment, kiedy będą musiał zmierzyć się z rzeczywistością i samodzielnie, o własnych siłach zadbać o siebie i dziecko.

Inicjatywa Mamy Dom ma na celu stworzenie warunków, które pozwolą podopiecznym DDSM w Matemblewie spojrzeć w przyszłość z większą pewnością, uwierzyć we własne siły i możliwości. Pierwszym etapem działań Outlet Fashion House Centre było odnowienie świetlicy w DDSM oraz wyposażenie jej w sprzęt i stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Właśnie z Internetem związany jest udział Miasta Dzieci w akcji Mamy Dom. Po inauguracji, wszystkie Panie zebrały się w świetlicy, gdzie podczas szkolenia miały okazje, niektóre po raz pierwszy, skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Mieszkanki DDSM bardzo szybko przełamały nieśmiałość i, ku naszej wielkiej radości, z dużym entuzjazmem połączyły się z siecią. Mamy nadzieję, że również matemblewskie mamy dołączą do grona mam internautek, które w Internecie znajdują mnóstwo cennych i przydatnych informacji.

Szkolenia odbywać się będą do końca roku, co kwartał i będą prowadzone w trzech blokach tematycznych: pomoc socjalna i porady prawne (MOPS), rynek pracy i możliwości podnoszenia kwalifikacji (UP)

Polecamy również Mama w Centrum oraz Wyprawa Mama 2009 – podsumowanie

 

 

 

Autor tekstu : Magda Wawrzyniak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
MAMY DOM