Mam dziecko, pracuję. Czy to jest możliwe?

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Jednocześnie większość polskich matek pracuje lub chce pracować zawodowo, a sytuacji nie ułatwiają pracujący zawodowo babcie i dziadkowie. Natomiast presja otoczenia, chęć rozwoju dziecka, potrzeba aktywności zawodowej sprawiają, że wielu rodziców próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy łączenie życia zawodowego i prywatnego jest w ogóle możliwe?

Z rozwiązaniami przychodzi projekt „MAM DZIECKO – PRACUJĘ (…)”, który wskazuje jak w kompleksowy sposób dążyć do zachowania równowagi między życiem zawodowym i prywatnym – w wymiarze indywidualnym, biznesowym, lokalnym czy krajowym. Honorowy patronat nad realizowanych działaniami w ramach projektu objęli: p. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu ds. równego traktowania, p. Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego, p. Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, p. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Mamo, tato!

W ramach projektu rodzice małych dzieci z pięciu miast Wielkopolski: Poznania, Piły, Konina, Kalisza i Leszna
(w późniejszym czasie z innych gmin i powiatów) będą mieli możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach i doradztwie z zakresu work-life balance (tj. godzenie życia zawodowego i prywatnego). Realizatorzy projektu „MAM DZIECKO – PRACUJĘ (…)” pragną nie tylko pokazać, że łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka jest możliwe, lecz także uświadomić pracującym rodzicom możliwości, z których mogą skorzystać, aby czerpać więcej radości i zadowolenia z życia zawodowego i prywatnego. Rodzic, a także przyszły rodzic, będzie mieć okazję uczestnictwa w cyklu szkoleniowo-doradczym, tj. 8 szkoleniach i doradztwie indywidualnym. Ważne:

– Na wszystkie zajęcia dedykowane rodzicom rodzic może przyjść z dziećmi, ponieważ na miejscu zapewniona będzie profesjonalna opieka nad maluszkami.

– W ramach uczestnictwa w projekcie oprócz fachowej wiedzy z zakresu m.in. planowania własnego rozwoju, zarządzania sobą w czasie czy autoprezentacji i komunikacji interpersonalnej, uczestniczki i uczestnicy warsztatów będą mogli nauczyć się jak nosić dziecko w chuście oraz jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.

– Ponadto każdy rodzic otrzyma w prezencie chustę wiązaną (nosidło), komplet materiałów dydaktycznych oraz upominki dla dziecka.

Informacje i zgłoszenia zainteresowanych rodziców:

Zainteresowani powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na portalu www.mamdziecko-pracuje.pl
Więcej informacji: info@mamdziecko-pracuje.pl oraz pod nr tel.: 667647041. Liczba miejsc jest ograniczona.

UWAGA! Nastąpiła zmiana harmonogramu zajęć. Warsztaty dla rodziców w Poznaniu, Pile, Koninie, Kaliszu i Lesznie rozpoczną się na początku 2013 roku, wobec tego z przyjemnością zawiadamiamy Was, że rekrutacja do projektu została wydłużona. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą do dnia 5 grudnia 2012 r. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie powiadomione zostaną w dniu 12 grudnia 2012 r.

Inicjatorem projektu jest Fundacja Aktywności Lokalnej, która przygotowała projekt w oparciu o partnerstwo międzysektorowe tj. we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Work-Life Balance z Kokkedal (Dania).

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.