Majowy weekend rodzinnie

Majowy-weekend-rodzinnie
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Proponujemy zacząć świętowanie już w piątek, na przykład od wspólnego budowania konstrukcji z klocków kukurydzianych w krakowskim Klubie Panda, rodzinnego czytania w Tychach, wspólnego wyjścia na poranny spektakl dla maluszków w warszawskiej Księgarni5 albo na przedstawienie dla nieco starszych dzieci w Bielsku Białej, Łodzi, Toruniu, Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie

Majowy weekend bez rodzinnych festynów odbyć się nie może, dlatego okazji do zabawy na pewno nie zabraknie. W Szczecinie tańce i swawole, w Toruniu stokrotkowo, w Koszalinie głośno i wesoło, w Gryfinie śpiewająco, w Białymstoku patriotycznie, w Gdyni motorowo i eksperymentalnie, w Sopocie kolorowo, w Pacanowie bajecznie, w Chudowie królewsko, w Legnicy sportowo, w Kielcach modelowo, w Warszawie konkursowo, w Chorzowie ludowo, w Sosnowcu europejsko, a w Poznaniu cyrkowo.

Rodzin świętujących Dzień Ziemi nie powinno zabraknąć na imprezach w Gdańsku, Wrocławiu, ekologicznych zajęciach w Poznaniu, na rajdach rowerowych w Krakowie i Toruniu.

UWAGA! Miasto Dzieci z okazji Dnia Ziemi przygotowało ekokonkurs! Piękne rysunki już napływają, a każdy z małych (i większych) Ekologów będzie zwycięzcą!

Amatorów spotkań spokojniejszych i bardziej kameralnych niż głośne festyny, zapraszamy do krakowskiego Muzeum Galicja, gdzie połączycie przyjemne z pożytecznym czyli rodzinny spacer po Kazimierzu z twórczymi warsztatami plastycznymi. Kwiatowa sobota zapowiada się w warszawskiej Mesicie, wycinankowa niedziela – w Kalimbie, a cały weekend upłynie pod hasłem symboli narodowych, których nie zabraknie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wrocławskie Muzeum Narodowe zaprasza na odkrywanie książęcych tajemnic, można też poznać wielkie sprawy małych skrzatów podczas niedzielnego, bezpłatnego spacerowania z przewodnikiem. Skrzaty czekają też na dzielnych turystów w Wieliczce.

W Poznaniu będzie można spróbować zabaw i gier, które dostarczały radości kilku pokoleniom, a w Szczecinie uczestniczyć w aktywnych familijnych porankach filmowych.

Nie zapomnijcie o majówce. A jeśli majówka to tylko na łonie przyrody! Podkrakowska Stajnia Pasymo i Fundacja Ale Heca zapraszają na wycieczki za miasto. Ogrody botanicznie w Warszawie i Poznaniu kuszą rodzinnymi atrakcjami i pięknym otoczeniem. 

A my… zachęcamy do wyjścia z domu!
Mnóstwo malowniczych i ciekawych miejsc czeka na odkrycie! Jeśli znudziły się Wam spacery po osiedlowym skwerku i parku obok domu, zapraszamy do działu "Spacery z dziećmi": krakowskiego, warszawskiego, łódzkiego, wrocławskiego, lubelskiego, śląskiego, poznańskiego, trójmiejskiego.

Jeśli wybieracie się na wycieczkę za miasto – może podpowiemy kierunek!

A co jeśli… będzie padał deszcz…?
Jak to co?! Pierwszy majowy deszcz to czysta przyjemność, a my przecież z cukru nie jesteśmy!:)
Życzymy chwili wytchnienia –
Redakcja Miasta Dzieci. 

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent