Magiczna nić – the magic thread. Recenzja

Magiczna-nić-the-magic-thread
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Ile razy chcielibyśmy przyśpieszyć tempo życia, uniknąć trudności, nieprzyjemnych zdarzeń? Czy potrafimy cieszyć się życiem, chwilą? Czy akceptujemy siebie, upływ czasu, zmiany jakie zachodzą w ciągu naszej egzystencji? To problemy przed jakimi stawia nas ta mądra bajka.

Piotr jest zdolnym, ale niecierpliwym uczniem i nudzi się w szkole. Pewnego dnia spotyka staruszkę, która obdarza go magicznym kłębkiem. Pociągnięciem za nić można przyśpieszyć czas. Teraz lekcje kończą się szybciej. Piotr postanawia się ożenić z koleżanką z podwórka -Emmą, ale dostaje powołanie do wojska, więc znów pociąga za kłębek. Kiedy chorują dzieci, zniecierpliwiony chłopak znów ciągnie nić. Tak, wielokrotnie, aż zauważył, że robi się coraz starszy, zmęczony i chory. Wtedy stwierdza, że nie jest zadowolony z życia. „Nigdy nie musiałem cierpieć ani czekać na cokolwiek, ale czuję, że nigdy nie miałem czasu, żeby w pełni przeżyć dobre i złe rzeczy, które się wydarzyły”. Postanawia zwrócić kłębek właścicielce. Okazuje się, że jego przygoda to tylko sen, ale dzięki niej potrafi docenić wartość życia i stara się z uwagą przeżyć każda chwilę.

Moja córeczka bardzo lubi słuchać tej pięknej bajki zarówno po polsku jak i po angielsku. Świetnie sprawdza się podczas jazdy samochodem. Wydawnictwu Wam należy pogratulować pomysłu wydawniczego. Książeczka wraz z płytą Cd po polsku i angielsku – to strzał w dziesiątkę. Dziś już trzymiesięcznym niemowlętom oferuje się kursy języka angielskiego. Rynek pracy i edukacji wymaga od nas biegłej znajomości tego języka. Już od wczesnego dzieciństwa kładziony jest nacisk na nabywanie umiejętności komunikacyjnych w j. angielskim. Ta książeczka pomaga sprostać tym potrzebom. Na końcu książeczki umieszczono słowniczek oraz ćwiczenia sprawdzające poziom zrozumienia tekstu. W treści pojawia się wiele przymiotników.

Jednym słowem to piękna bajka z filozoficznym przesłaniem i walorami edukacyjnymi, na dodatek w dwóch wersjach językowych. Cena książki z płytą również jest bardzo atrakcyjna.

Agnieszka Bandzińska
Gdańsk

REDAKCJA MIASTADZIECI:
Książka zgłoszona do konkursu MiastaDzieci.pl – Książkowe Pogotowie Ratunkowe.
Pani Agnieszka otrzymuje od nas ksiażkę Wydawnictwa BEA "Rymowane zabawianki masażyki i kołysanki"

Polecamy również  Naucz swoje dziecko czytać oraz Jak wychować optymistyczne dziecko?

Autor tekstu : Agnieszka Bandzińska