Lubelskie majówki, czyli jak się bawić w długi weekend

Lubelskie-majówki-czyli-jak-się-bawić-w-długi-weekend
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W efekcie oczekujemy od tych kilku dni tak wiele, że jak na złość weekend spędzamy rozczarowani. Jak tego uniknąć? Jak odpocząć „z głową"?

Przede wszystkim – jeżeli tylko to możliwe – nie pracujmy i nie uczmy się. Nieskończony projekt, zaległości w szkole? Trudno, muszą poczekać. Nie warto też namawiać rodziny do nagłej zmiany nawyków (postanowień w stylu „o szóstej rano pójdziemy z dziećmi na basen a potem do lasu na przebieżkę" i tak, na szczęście, nikomu jeszcze nie udało się zrealizować;)).

Niech ten weekend będzie pasmem przyjemności dla całej rodziny. Warto korzystać z pięknej pogody i wybrać się na krótką wycieczkę. Warto pospacerować po rodzinnym mieście i na nowo odkryć jego piękno. A w maju – wśród barw i zapachu kwiatów – przyjdzie to wszystkim z łatwością.

Idealnym miejscem by nacieszyć się początkiem weekendu jest Ogród Botaniczny UMCS – otwarty dla zwiedzających od 1 maja. Strzałem w dziesiątkę będą jarmarki, koncerty i festyny na świeżym powietrzu. Zamiast grilla na własnym podwórku czy w ogródku – wybierzmy zatem zorganizowane majówki.

Już wiecie, że nie uda się Wam skorzystać ze wszystkich możliwych atrakcji? Nic straconego – sezon „długich weekendów" dopiero się rozpoczyna – przed wakacjami jeszcze kilkakrotnie będziemy mieć okazję porządnie odpocząć.

Zaglądajcie regularnie do działu Wydarzenia – znajdziecie tam bieżącą ofertę wydarzeń kulturalnych dla dzieci, rodzinnych warsztatów, zajęć, spektakli, pikników i koncertów.

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent