Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Lato w obiektywie

jak robic zdjecia latem
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
– to już zdecydowanie oznaki, nadchodzącego upragnionego lata! Energia, radość tryskają z każdego! Mnóstwo pomysłów, zapałów, wrażeń! Ktoś robi porządki w garażu, ktoś dywany trzepie, jeszcze ktoś siedzi i nogi opala (oczywiście w czapce na głowie, bo promienie szkodliwe bywają!). Jeszcze ktoś szykuje samochód po brzegi zapakowany w bagaże, pewnie nad wodę pojadą… Pstryk, i zdjęcie! I jeszcze jedno, i jeszcze… Już widoki te uwiecznione na zawsze w pamięci i na fotografii. Cudowna zabawa!

Lato, ach to ty!
Lato, lato… Szał śpiewających świerszczy i tęcza motyli. Gdzieś w trawie biedronki grają w klasy z konikami polnymi. A widziałeś już ważkę? Uwielbiam ważki! Są takie piękne i zwinne. I lubią pozować do zdjęć! O… Ja właśnie zrobiłam jej zdjęcie!

Spacery, wędrówki, biwaki… Namioty, plecaki, piknikowe koszyki – dla każdego coś miłego. Brak pomysłów na wieczór? Myślisz, myślisz i nic… Pustka? Wena uciekła, zapał się zgubił… Eeee…Nie przejmuj się! Tylko wskakuj w wygodne sandałki, modne okularki na oczy i w drogę! Za drzwiami Twojego mieszkania czeka mnóstwo przygód. Nie wszystko trzeba reżyserować, planować – przyroda zaskakuje swoją niepowtarzalnością i nieprzewidywalnością! Weź kolegę, mamę, córkę… i po prostu wyjdźcie na świeże powietrze. Rozejrzyjcie się, poczujcie zapach wiatru, wystawcie buzię do słońca! Pomysły same się zrodzą. Czasem wystarczy usiąść na ławce, na murku przed blokiem, na drzewie… (wiem…wiem…dzieci nie powinny chodzić po drzewach!) i już jest dobrze. Tak, widok dzieci siedzących na murku: PSTRYK, i jest zdjęcie!

Spójrzmy w górę
A może jeszcze jedno ujęcie? Np. chmury? Tak! Szczególnie wieczorem, kiedy ganiają się ze słońcem, już zachodzącym. Bywa, że mają wtedy mnóstwo kolorów! A i kształty zmieniają się jak w kalejdoskopie, a gdy je wiatr pogodni…to jak na karuzeli! Koniecznie przyjrzyjcie się latem obłoczkom na niebie. Może ktoś o nich historię ułoży? Ile książek powstało od spoglądania w górę! Mówię Wam! Każdy szuka inspiracji ponad głową, wśród marzeń… A wiecie jak ładnie się wygląda, jak się tak człowiek zamyśli? Piękny portret powstaje, na ścianę oczywiście! A może i do konkursu fotograficznego? Mnie udało się wygrać taki jeden, letni konkurs, na pewno Wam się też uda!

Galeria z Pierwszego Dnia Lata
Zaglądam do aparatu, przeglądam, przeglądam… i co? Galeria z Pierwszego Dnia Lata, gotowa! Wspaniałe zdjęcia! Piękne wrażenia. Tak mało wysiłku, a ile dobrej zabawy?! Zamiast nudzić się w domu, grać na komputerze, złościć mamę, męczyć chomika, leżeć przed telewizorem… wyjdźcie na podwórko, na osiedle, na łąkę… i zróbcie kilka zdjęć! To nic trudnego, w końcu to trening czyni mistrzem! Kto wie, może odkryjecie w sobie nowy talent? Każde hobby rozwija, daje nowe możliwości – fotografia także. Jak chowasz głowę za obiektyw, pojawiają się nowe perspektywy, nowe wizje i nowy świat. Wszystko możesz zobaczyć „po swojemu”, zmienić punkt widzenia, zatrzymać moment, który Tobie się wydaję ważny! To jest dopiero przygoda!

 

FOTO: Irmina Szadkowska-Filipowicz

Polecamy również  Wakacyjna porcja słońca i witamin oraz Długi weekend – co robić?

Autor tekstu : Irmina Szadkowska-Filipowicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent