Kura Adela. Jak kura zniosła jajko. Recenzja

Kura-Adela
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Do przeczytania tej książki małych i dużych czytelników przekona przede wszystkim postać tytułowej bohaterki – kury Adeli. Niby jest ona nieporadna i mało inteligentna, ale zadania jakie są przed nią stawiane, zawsze kończą się powodzeniem. Adela wpada na doskonałe pomysły, które potrafią zmienić nawet nudną lekcję matematyki w zajęcia pełne kreatywnych pomysłów i radości. Razem z nią dzieci mogą pobawić się we wspominanie przeszłości, do czego motywacją stają się spotykane w życiu przedmioty. Mogą również przekonać się, jak się czuje bohaterka, kiedy wszystko, co się wokół niej znajduje, nagle zostaje powiększone. Najbardziej inspirująca jest ostatnia z przedstawionych w książce przygód kury Adeli. Bohaterka wraz z małymi uczniami rysuje obrazki, których centrum stanowi cyfra osiem. To dokonały sposób na zabawę i z innymi liczbami, co pozwoli z pewnością je łatwiej zapamiętać.

Opowieści o kurze Adeli to seria książek, która ułatwi dzieciom naukę czytania. Duże litery sprawiają, że obcowanie z lekturą jest jeszcze przyjemniejsze. Zaś zabawna postać głównej bohaterki będzie bawić i motywować do ciągłego pogłębiania umiejętności czytania. Dzieci, rodzice i z pewnością również nauczyciele klas początkowych szkoły podstawowej dzięki kurze Adeli znajdą wiele nowych pomysłów na naukę poprzez zabawę. Zarówno „Kura Adela. Jak kura zniosła jajko”, jak i pozostałe książki z cyklu „Kura Adela” to naprawdę inspirujące lektury. Stają się ona jeszcze atrakcyjniejsze dzięki zabawnym ilustracjom Zenona Wiewiurki.

Jeśli chcecie, by nauka czytania zmieniła się we wspaniałą zabawę, sięgnijcie po książkę „Kura Adela. Jak kura zniosła jajko”. W tym tomie, podobnie jak w innych z serii „Kura Adela”, znajdziecie mnóstwo inspirujących pomysłów, które pozwolą na urozmaicenie nudnych czasem chwil spędzanych na nauce czytania i liczenia.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Joanna Krzyżanek
Kura Adela. Jak kura zniosła jajko
Ilustracje Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo Debit, 2014

 

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent