Którą z Wysp Kanaryjskich wybrać na wakacje?

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Wyspy Kanaryjskie, hiszpański archipelag na Atlantyku, są doskonałą destynacją wakacyjną. Siedem pięknych i zróżnicowanych wysp niczym magnes przyciąga tysiące turystów. Sprawdzamy, czym różnią się i którą z nich wybrać na rodzinny urlop.

Wyspy Kanaryjskie na wakacje 2020

Wyspy Kanaryjskie z niskim wskaźnikiem zakażeń koronawirusem są jedną z najbezpieczniejszych opcji na wakacje z ITAKĄ w 2020 roku. Dane przygotowane przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA pokazują, że liczba zachorowań na wyspach jest nieporównywalnie niższa od wskaźników w Polsce czy innych europejskich aglomeracjach (wskaźnik zachorowań na 1 mln mieszkańców: 7,4 w porównaniu z 51,1 w Polsce!). Eksperci podkreślają, że wypoczynek na wyspach, w nadmorskich kurortach z dala od dużych miast jest mało ryzykowny, a obecnie – z niewielką liczbą turystów i niższymi cenami – może być bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek.

Zanim zaczniesz przeglądać oferty last minute na Kanary, zapoznaj się z zestawieniem najciekawszych Wysp Kanaryjskich – każda z nich proponuje coś innego i każda jest szalenie atrakcyjna. Jaką destynację wybrać? Podpowiadamy, która wyspa może być najlepszą opcją dla Ciebie.

Teneryfa

To największa z Wysp Kanaryjskich, na której nie sposób się nudzić. Teneryfa jest ceniona za zróżnicowaną faunę i florę – znajdziemy tu czarne wulkaniczne plaże, wysokie klify Los Gigantes, wioski poukrywane wśród gór Anaga, księżycowe krajobrazy i plantacje bananowe. W centralnej części wyspy króluje wulkan Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii, z którego roztacza się przepiękna panorama wyspy. Na krater można wejść pieszo lub wjechać kolejką linową – już samo to będzie niezapomnianą przygodą dla małych i dużych podróżników.

Teneryfa jest najlepszym wyborem pod kątem dzieci – najmłodszych zachwycą rejsy, podczas których zobaczą delfiny i wieloryby, ogród zoologiczny Loro Park i największy w Europie park wodny Siam Park.

Fort w Playa Jardin z Górą Teide in Puerto de la Cr

Gran Canaria

Gran Canaria z kilometrami piaszczystych plaż i rozbudowaną infrastrukturą hotelową jest idealną destynacją na wakacje z rodziną i przyjaciółmi. Turyści skorzystają tu z szerokiej oferty rozrywki – basenów, parków wodnych, dyskotek, promenad z restauracjami i animacji w kurortach all-inclusive. Spragnionym egzotyki spodoba się rezerwat Dunas de Maspalomas, kawałek pustyni na południowym krańcu wyspy lub wąwozy i tradycyjne wioski, w których wciąż zachowały się ślady życia i kultury pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, Guanczów.

Gran Canaria

Fuerteventura

Fuerteventura oznacza „silne wiatry” i to one ściągają w te strony amatorów przeróżnych sportów wodnych. Na wyspie panują doskonałe warunki do surfingu, kitesurfingu i windsurfingu. Piękne słońce, wiatr i wysokie fale docenią nie tylko doświadczeni surferzy, ale także początkujący, który dopiero uczą się, jak okiełznać deskę. Coś dla siebie odnajdą tu również miłośnicy plaż i kąpieli w słońcu. Mówi się, że to tutaj ulokowane są najpiękniejsze plaże w Europie – szerokie, piaszczyste, które w najwęższej części wyspy przechodzą w morze wydm otoczonych przez lazurowy ocean.

Fuerteventura

Lanzarote

Mała Lanzarote urzeka krajobrazami niczym z Księżyca, jeziorkami w kraterach wygasłych wulkanów i złotymi plażami; także dzikimi, których odkrywanie może być wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. Ze względu na dość płaskie ukształtowanie Lanzarote świetnie nadaje się na rowerowe wycieczki i samodzielne poznawanie smaków wyspy. Jej spokój i romantyczna atmosfera zachwyci zwłaszcza pary. Podobnie jak na Fuerteventurze jest tu dość wietrznie, dzięki czemu Lanzarote stanowi doskonały wybór dla surferów, jak i osób, które nie przepadają za upalnym latem.

Lanzarote