Księżycowy czarodziej snów – recenzja książki

Księżycowy czarodziej snów – recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dzieci lubią zasypiać przy czytanych bajkach. Wydawnictwo Amberek doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego proponuje rodzicom przedszkolaków wierszowaną historię o sennej tematyce, która wycisza i przygotowuje do snu. Księżycowy czarodziej snów autorstwa Sue Hardy-Dawson, to publikacja, która zapewni piękne senne marzenia.

Księżycowy czarodziej to chłopiec odpowiedzialny za piękne sny mieszkańców Ziemi. Co noc zbiera ziarenka z roślin rosnących w gwiazdach i obdarowuje nimi śpiące dzieci, by zapewnić im kolorowe i ciekawe sny. Ziarenka kiełkują i przenoszą najmłodszych do magicznych krain, gdzie wszystko jest możliwe.

Księżycowy czarodziej snów to łagodna opowieść przepełniona magią, która ma uspokoić i ułatwić zasypianie. Pełna rymów i krótkiej treści, będzie idealna do poduszki.

Największym atutem książki nie jest jednak sam tekst, a ilustracje wykonane przez Carolinę Rabei. Tworzą osobną opowieść pełną magicznych krain, postaci, zwierząt i zabaw, jakie czekają na dzieci w snach. Ciepłe, kolorowe rysunki zachęcają by dokładnie je obejrzeć. Co więcej, podbudzają kreatywność i inspirują do wymyślania własnych marzeń sennych.

Jedyny, dość istotny minus publikacji, to przedstawianie historii w sposób sugerujący, że wszyscy mieszkańcy Ziemi zasypiają w tym samym czasie. Może to wywołać u dzieci błędne myślenie.

Podsumowując, Księżycowy czarodziej snów to książka dla wszystkich fanów wydawnictwa Amberek i miłośników lekkich historii, w których dużą rolę odgrywają ilustracje.

Eliza Idczak

Księżycowy czarodziej snów
Sue Hardy-Dawson
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok, Zbigniew Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 225×276
Data wydania: 2023-11-13
Wydawnictwo Amber

666 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent