Książki serii Edukacja emocjonalna. Recenzja

Książki-serii-Edukacja-emocjonalna
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Drugi tytuł, który do tej pory ukazał się na polskim rynku, to "Czyja babcia?". Problem zazdrości między wnukami (czy rodzeństwem) również może zostać szybko rozwiązany- zaraz po lekturze tej pozycji.
Sama postać głównego bohatera – Misia, zachęca dzieci do sięgnięcia właśnie po te książki. Miś staje się przyjacielem małego odbiory… łatwo go narysować, a na dodatek jego problemy są takie same jak dziecka.
W serii książeczek o misiu, stworzonych z myślą o edukacji emocjonalnej, ukażą się także: Kto się złości? Kto decyduje? Kto się skaleczył? Czyje spodnie?
Polecam!

Kolejnym tytułem, który polecam jest książka "Balsam dla duszy. Do czytania z dzieckiem" Jack′a Canfield′a (Wydawnictwo Rebis). Jest to zbiór opowiadań, które pomogą ukształtować charakter każdego dziecka. Pozycja ta, na pierwszym miejscu stawia uniwersalne wartości i pozwala rodzicom rozwijać je w dziecku. To bardzo ważne, by już w wieku kilku lat "rzeźbić" i tworzyć nowego intelektualistę :) To co zaszczepi się w dziecku teraz- zostanie w nim na całe życie.

Książka ta, to historie o przyjaźni, pomocy bliźnim, rodzinnych więzach i relacjach z rówieśnikami. Każda opisana w "Balsamie" historia jest niezwykle ciepła, a zarazem nie wyssana z palca, co dla dzieci będzie na pewno bardzo ważne. Wspólna lektura może stać się punktem wyjścia do wielu rozmów. To lepszy kontakt z dzieckiem, ale również tworzenie systemu wartości naszego dziecka. Jestem pewna, że każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko podejmowało w swym życiu same mądre decyzje.
Polecam!

Wszystkie recenzowane przeze mnie książki mogą okazać się pomocne w budowaniu prawidłowych relacji.

Polecam je jako "witaminę" łagodzącą wszystkie choroby, lęki, wątpliwości. Pozycje te powinny "łykać zapobiegawczo" zarówno dzieci, jak i zapracowani rodzice. Są to idealne książeczki do czytania przed snem. Przeznaczone dla dzieci w każdym wieku.

Paulina Chojnicka

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL:

Dziękujemy Pani Paulinie za przesłane zgłoszenie do konkursu "Książkowe Pogotowie Ratunkowe" nagradzamy autorkę teksu książką Renaty Piątkowskiej "Cukierki" Wydawnictwa BIS.

Autor tekstu : Paulina Chojnicka