Książki dla wiejskich przedszkoli i szkół

Książki-dla-wiejskich-przedszkoli-i-szkół

Bezpłatne egzemplarze czterech książek wydanych przez Wydawnictwo FISO, dzięki wsparciu Fundacji BRE Banku, trafią do 250 placówek edukacyjnych na terenach wiejskich.

Szkoły wiejskie i przedszkola mają mniejsze możliwości na zdobycie dodatkowych narzędzi edukacyjnych. Wśród wielu potrzeb dzieci wiejskich potrzeby edukacyjno – kulturalne, w większości przypadków, przegrywają z wyborami dnia codziennego. Dlatego każda forma wsparcia i urozmaicenia ich zajęć jest tutaj cenna i warta zaangażowania.

Wspólna inicjatywa obu Fundacji ma na celu wzbogacenie oferty wiejskich biblioteczek oraz dotarcie w ten sposób do wychowawców placówek przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych. Do książek dołączono specjalnie przygotowany konspekt z propozycją urozmaicenia zajęć edukacyjnych, co ma również zachęcić do wspólnego czytania i rozmowy na tematy poruszane w książkach.

„Lato Garmanna” i „Ulica Garmanna” Stiana Hole, to opowieści o przełamywaniu lęku, starości, przemijaniu i niezwykłej relacji, jaka może nawiązać się, pomiędzy małym chłopcem a starszą osobą. W pierwszej części są to trzy ciotki Garmanna a w drugiej emerytowany listonosz Pan Znaczek.

Kolejne książki „Niebo za domem” Gaute Heivoll i „Czy tata płacze?” Hilde Ringen Kommedal poruszają problem śmierci osoby bliskiej. Głębokie, refleksyjne a zarazem napisane prostym i przystępnym językiem mogą pomóc dorosłemu odpowiedzieć na wiele ważnych egzystencjalnych pytań, z którymi często musi się zmierzyć w rozmowie z dzieckiem.

Jednym z głównych celów Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych jest popularyzacja czytelnictwa na poziomie wczesnej edukacji. W wielu domach brakuje zwyczaju czytania dzieciom, dlatego tak ważne jest wówczas działanie szkoły czy przedszkola, które mogą zaszczepić kontakt ze słowem pisanym wśród dzieci. Książka jest ważnym narzędziem, które otwiera na nowe kultury, porusza nieznane dotąd zagadnienia a poprzez zabawę uczy i przełamuje lęki. To w dzieciństwie powstają przekonania, system wartości oraz nawyki umysłowe. FISO dzięki wsparciu finansowemu, który uzyskuje od innych instytucji, jak w tym przypadku od Fundacji BRE Banku, czy również dzięki wpłatom 1% podatku od miłośników literatury, przekazując bezpłatne egzemplarze wartościowych książek, wzbogaca ofertę placówek edukacyjnych na terenie całego kraju.

www.fiso.org.pl 

Polecamy również  Królową biblioteki nadal jest książka oraz Ale heca! Ale draka! Nowe wiersze o zwierzakach. Recenzja

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Książki dla wiejskich przedszkoli i szkół