Zapraszamy do Klockowni!
UD

Książeczki dla dzieci. 4 ciekawe tytuły stworzone z myślą o najmłodszych

Książeczki dla dzieci. 4 ciekawe tytuły stworzone z myślą o najmłodszych
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Bywają pstrokate, bajecznie kolorowe, wypełnione ciekawą fabułą aż po same brzegi. Zdarzają się też krótkie, minimalistyczne, oszczędne w formie, a nawet całkowicie pozbawione tekstu. Już wiecie, o czym mowa? Książeczki dla dzieci niejedno mają imię. Sprawdźcie, które z nich są najciekawsze.

Książki dla dzieci nie są nowością na rynku wydawniczym. Z każdym rokiem powstają nowe publikacje, a nawet całe serie książeczek, które często towarzyszą najmłodszym czytelnikom przez długie lata. Jak jednak wybrać najbardziej wartościowe tytuły – takie, które rozbudzają ciekawość świata, rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo? Wybór nie jest łatwy, ale nie martwcie się – mamy dla was kilka ciekawych propozycji. Sprawdźcie.

Najlepsze książki dla dzieci – Niuniuś i lato

Podróż pociągiem, zabawa w morzu, spanie pod namiotem – oto przepis na udane wakacje. Nie zapomnijcie jednak o Niuniusiu! Bohater serii książek stworzonych przez Agę Nuckowski uwielbia takie spontaniczne podróże. Jeśli jeszcze go nie znacie, koniecznie musicie poznać – ma trzy lata, kocha bawić się w błocie i łapać morskie fale. Do tej pory nakładem wydawnictwa Natuli (publikującego również „Serię Rodzicielską” czy „Niegrzeczne Książeczki”) ukazały się dwie książki wchodzące w skład serii – „Niuniuś i wiosna” oraz „Niuniuś i lato”. A to jeszcze nie koniec, przygód Niuniusia będzie znacznie więcej! We wszystkich częściach znajdziecie świetne ilustracje Aleksandry Szwajdy.

Książeczki edukacyjne – Pucio umie opowiadać

W dobrych księgarniach internetowych pojawiają się nowe kategorie i podkategorie, książki wyrastają jak grzyby po deszczu, a wśród nich są tytuły, które od dnia premiery nie schodzą z list bestsellerów. Bez wątpienia należy do nich cała seria Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos, której bohaterem jest sympatyczny przedszkolak, Pucio, i jego niezwykła rodzina. Serię tworzą książki, które pokocha każde dziecko, a także rozwijające gry i puzzle. Wszystkie publikacje opierają się na zabawach logopedycznych, dzięki którym mali czytelnicy poznają nowe słowa, uczą się budować zdania, a nawet tworzyć opowieści (część „Pucio umie opowiadać” jest tego najlepszym przykładem!). Wspomniane książki są odpowiedzią na pytanie, jak wspierać rozwój mowy dziecka. To doskonała propozycja dla małych dzieci, które dopiero doskonalą naukę mówienia, jednak niesamowite przygody Pucia ciekawią też nieco starszych czytelników, a przez to często znajdują się w biblioteczkach przedszkolaków, a nawet uczniów szkół podstawowych.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Edukacyjne książki dla najmłodszych czytelników – Kto mieszka w dżungli? Dotknij i przesuń

Wracamy do książeczek stworzonych z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy każdego dnia uczą się nowych rzeczy i powoli, na własnych warunkach, poznają otaczający świat. Ale, ale! Przecież nie do każdego świata można osobiście zajrzeć – wówczas z pomocą przychodzą książki z… ruchomymi elementami. Zapraszających do wspólnej zabawy serii jest wiele, jednak tym razem skupimy się na książeczkach z logo „Kapitana Nauki” na okładce. Wśród nich znalazła się książeczka „Kto mieszka w dżungli? Dotknij i przesuń”, dzięki której dowiecie się, jakie zwierzęta skrywają się wśród egzotycznych kwiatów. Oficjalnie – dla najmłodszych maluchów, nieoficjalnie – dla czytelników w każdym wieku. Przecież rodzice też mogą bawić się ruchomymi elementami ukrytymi w książeczkach, prawda? To nie tylko rozrywka dla dzieci!

Książki edukacyjne dla dzieci – Lem i zagadki Kosmosu

Na lektury szkolne, wśród których znajdziecie m.in. opowiadania Stanisława Lema, przyjdzie jeszcze czas. Z twórczością tego wybitnego pisarza i futurologa możecie zaznajomić się jednak już wcześniej, sięgając po książkę „Lem i zagadki Kosmosu” Marcina Barana, zilustrowaną przez Tomka Kozłowskiego. To doskonała propozycja dla wszystkich czytelników, którzy wkraczają w świat nauki liter, sylabizowania i samodzielnego czytania. Gotowi na kosmiczne podróże? Wsiadajcie na prom!

386 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent