Król Lew Walta Disneya. Recenzja

Propozycja do Listy książek Książkowgo Pogotowia ratunkowego nadesłana przez czytelniczkę MiastaDzieci.pl Król Lew „Walt Disney” , Wydawnictwo Świat Książki. Książka ta porusza trudne problemy rodzinne (zło jakie panuje wokół nas, nienawiść, zemstę, jak i ból po utracie bliskiej osoby)

Książka jest pomocna dla czytelników, którzy stracili kogoś bliskiego i nie umieją się z tym pogodzi lub też poddają się mając jakoś trudną sytuację. Książka ta pokazuje, że nie należy się poddawać, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, że dobro zawsze zwycięży. Uzmysławia
również, że bliskie nam osoby nigdy nas nie opuszczają, czuwają nad nami, jeżeli nawet my ich nie widzimy.
Książka pomaga poznać i "oswoić":
– samotność
– cierpienie
– zło
– ból po stracie bliskich

Moja córka ma 4 latka i ta książka bardzo jej się podoba. Rozumie ją, cieszy się, że wszystko dobrze się kończy, dlatego wie, że nie należy nigdy się poddawać.

Wydawca: Egmont
Oprawa: miękka
Strony: 28

Magdalena Karwowska

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL

Dziękujemy Pani Magdalenie za prrzesłanie zgłoszenia do konkursu Książkowe Pogotowie Ratunkowe. Pani Magdalena otrzymuje od nas Książkę "Rymowana gimnastyka dla smyka" Wydawnictwa BEA.

Autor tekstu : Magdalena Karwowska