Weleda
Weleda Baby

Kotka Wiktoria i magia uważności. Recenzja

Kotka-Wiktoria-i-magia-uważności
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Nie wystarczy patrzeć, żeby widzieć.
Co należy zrobić, aby dostrzec to, co daje szczęście? Czy marzenia muszą dotyczyć tego, co nierealne i oddalone? Wiele podobnych pytań pojawia się w trakcie lektury książki o kotce Wiktorii.

Wiktoria jest wrażliwą, artystyczną duszą. Ma zacięcie plastyczne, a jej niezwykła wyobraźnia pozwala umilić wiele chwil także tym, którzy pozostają w jej otoczeniu. Głowa pełna pomysłów i ogromna kreatywność to coś, co wyróżnia kotkę. Wiedzą o tym jej rodzice i przyjaciele. Pewnego dnia jednak Wiktoria traci radość życia. Nie uśmiecha się tak często, nie rozbawia kolegów, zmienia się nie do poznania. Do jej uszu dociera w końcu słowo "uważność" i coś się w niej otwiera, budzi się zapomniana na chwilę ciekawość świata. Okazuje się, że niemożność spełnienia największych marzeń nie musi ograniczać i podcinać skrzydeł, bo tu i teraz można je rozwinąć jeszcze bardziej. Wazon z kwiatami przestaje być zwykłym wazonem, a kwiaty po prostu kwiatami. Przedmioty te stają się znakomitym obiektem dla odkrywcy, dostrzec w nich można tak wiele ukrytych cech, których bez uważnego patrzenia nie można zobaczyć.

"Patrz na to, co cię otacza, jakbyś widziała to raz pierwszy w życiu" – takie słowa wypowiada mama Wiktorii.
I na tym polega właśnie uważność, na dostrzeganiu tego, co ukryte, na traktowaniu tego, co nas otacza, z niezwykłą wrażliwością i zainteresowaniem. Wspaniale jest mieć olbrzymią wyobraźnię, ale jeszcze wspanialej jest móc czerpać z niej podczas zdobywania i odkrywania świata.

"Kotka wiktoria i magia uważności" porusza kolejny temat dotyczący młodych czytelników. A w zasadzie dlaczego tylko ich? Czy dorośli nie powinni poszukać w sobie ukrytych podkładów uważności?

Magdalena Kowalczuk
czytamyzdzieciaczkami.blog.pl
 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Kotka Wiktoria i magia uważności
Autor: Agnieszka Pawłowska
Ilość stron: 48
Oprawa: twarda
Data premiery: 2015-03-04
Format: 210×210 mm
Wydawnictwo Poznańskie
 

Zapraszamy do działu recenzji książkowych Miasta Dzieci!

 

794 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Kowalczuk

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent