Konkurs na portret misia – zwycięzcy

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na portret misia. Pluszowy Miś jest ulubionym towarzyszem dzieci na niemal całym świecie już od ponad 100 lat! 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia – święto niedźwiadków, misiaczków, miśków… Miś bywa bohaterem książek i filmów – któż nie zna Kubusia Puchatka, Misia Uszatka lub Paddingtona? Z tej pięknej okazji ogłosiliśmy konkurs – przysłaliście portrety Waszego Miśka! Ilch liczba była ogromna! Dziękujemy!! Wszystkie misie były piękne. A oto lista zwycięzców:


Portret misia ZWYCIĘZCY

Misia Pysia Magdalena Wieczorek, lat 5
mama : Iwona Wieczorek, Ruda Śląska
książka Padington tu i teraz
Wydawnictwa ZNAK

Miś Klaudiuszka – Bernard
Adam Włodarczak, Poznań
książka Padington tu i teraz
Wydawnictwa ZNAK

Karolina Krupińska l.6
Gminne Przedszkole w Rogowie
n-l: Ewa Kwiatkowska
książka Serce na sznurku
Wydawnictwo Pruszyński i S-ka

miś – Martyny Kowalskej
Kamieńsk
osoba dorosła:
Justyna Kowalska
książka Serce na sznurku
Wydawnictwo Pruszyński i S-ka

miś Natalii Kędrackiej, lat 6, 
SP Stare Miasto 
opiekun: Sylwia Michalska
książka Bajki Chińskie
WALERJI TOMASZEWICZOWEJ z ilustracjami Agaty Dmowskiej

miś – Magdaleny Flak lat 6
Szkoła Podstawowa nr20
Ruda Śląska
opiekun Joanna Mośny
książka Bajki Chińskie
WALERJI TOMASZEWICZOWEJ z ilustracjami Agaty Dmowskiej

miś – Macieja
mama – Małgorzata Tworek, Chełm 
Książka Olimpiada zwierząt
Wydawnictwo Stentor 

 

INFORMACJE O NAGRODACH:

 

Padington tu i teraz 

Zupełnie nowe przygody Misia Paddingtona.
Po raz pierwszy od trzydziestu lat nowa książka na pięćdziesiąte urodziny Misia.
Upaprany marmoladą niedźwiadek w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach znów pakuje się w tarapaty. Jak to się stało, że miś trafił na komisariat i prawie został zaaresztowany? Dzięki czemu stał się wirtuozem gry na fortepianie? Co tym razem wymyśli, żeby niechcący zdenerwować okropnego sąsiada? O wcześniejszych przygodach Paddingtona przeczytacie w przygotowywanej serii – będzie ich jedenaście! 
Posłuchaj misia w Trójce
www.paddington.com.pl

 

 

autor – Małgorzata Domagalik 

Mała foczka traci mamę i musi sama zmierzyć się z nieznanym, groźnym światem. Trafia do domu niedźwiedzia polarnego o imieniu Ksawery, nie mając pojęcia, że niedźwiedzie to najwięksi wrogowie fok. Do czasu… Rozgrywające się wśród arktycznych śniegów i lodów przygody foczki i Ksawerego to wzruszająca, ale też dowcipna opowieść o samodzielności, odwadze, tolerancji i nieoczekiwanej przyjaźni. To opowieść o świecie, w którym wszystko zdarzyć się może, nawet jeśli kochają, szanują i przyjaźnią się w nim wyłącznie zwierzęta…

 

 

Bajki o wyjątkowym klimacie. Pełne ciepła, mądrości i egzotyki chińskiej. Znajdziecie w nich spokój, piękno, szacunek do starszych, do rodziców, poszanowanie przyrody. Czytając książkę wkroczycie w inny świat. Świat zdawałoby się dawno miniony ale jednak mieszkający w głębi serca każdego człowieka.  „W dzisiejszych czasach, pełnych okrucieństwa i zatracenia wspaniałych wartości ludzie zaczynają szukać piękna i szlachetności w życiu. My chcemy pokazać światu coś niezwykłego: „Bajki Chińskie”, bajki które pokocha każdy z nas.

Więcej o książce i autorce na stronie: www.tomaszewiczowa.pl 

 

 

 

Ilustrowany zbiór zabawnych wierszyków o zwierzętach i ich sportowych pasjach. W związku ze zbliżającą się Olimpiadą w Pekinie Andrzej Żak  autor licznych książek, słuchowisk i sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży  postanowił przybliżyć dzieciom dyscypliny olimpijskie.

Wydawnictwo Stentor 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:olimpiada
Konkurs na portret misia – zwycięzcy