Konflikt astrologiczny między matką a dzieckiem
UD

Konflikt astrologiczny między matką a dzieckiem

Śpiące niemowlę
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Matka na odległość czuje, kiedy z jej dzieckiem coś się dzieje złego, jest zdolna na wielkie poświęcenia, aby uczynić swoją pociechę szczęśliwą. Największa radość macierzyństwa to zaufanie i przyjaźń dziecka. Matka kocha swoje dziecko takim, jakim jest, ale niezgodność charakterów, nie negując łączącej ich miłości, przysparza niemało komplikacji. Często brak zrozumienia jest spowodowany niezgodnością znaków Zodiaku dziecka i matki. Jak sobie można pomóc a takim przypadku?

Horoskop matki i dziecka

Moment narodzin dziecka zaznacza się w horoskopie matki, jak każde inne ważne wydarzenie. Lecz tranzytowy horoskop tego momentu stanowi jednocześnie natalny horoskop urodzenia dziecka. Przy nałożeniu horoskopów matki i dziecka na siebie (synatria), widać tranzytową sytuację chwili przyjścia na świat malucha. Matka, kontaktując się z dzieckiem, nieustannie kontaktuje się z jego horoskopem. Jeśli ich horoskopy nie są zgodne, matka odczuwa ból i dyskomfort. Można to porównać do ponownego przejścia przez bolesny i męczący poród. Wychowywanie dziecka jest nierozerwalnie związane z samymi narodzinami, nie są to dwa procesy, ale jeden akt stworzenia człowieka – począwszy od fizycznej otoczki, po wysokie, intelektualne, moralne i duchowe cechy.

Jak odnaleźć wspólny język?

Brak zgodności znaków słonecznych występuje dość często. Jeśli przyjąć, że pod każdym znakiem Zodiaku rodzi się mniej więcej tyle samo ludzi, a połowa z nich to znaki niezgodne, każda matka ma 50% szansy na to, że zarówno ona jak i jej dziecko będą należały właśnie do tych niezgodnych znaków. W czym przejawia się owa niezgodność? Przede wszystkim takim osobom trudno jest zrozumieć siebie nawzajem. Takie osoby nie potrafią zobaczyć świata oczami drugiego człowieka. Nierzadko występuje manipulacja jednej ze stron. Może się nawet wydawać, że brakuje w tych relacjach jakichkolwiek wspólnych punktów odniesienia. Tak naprawdę jest to bardzo błędna opinia. Znalezienie wspólnego języka jest o wiele prostsze, niż nam się wydaje.

Oddziaływania horoskopów matki i dziecka

W horoskopie każdej kobiety, jej dzieci symbolizują Piąty Dom. W tym domu znajduje się informacja o tym, jaki charakter będzie miało dziecko, jakie znaki zodiaku będą odzwierciedlone, jak będą zbudowane relacje z dzieckiem i jaką rolę odegra dziecko w życiu matki. Przyjrzyjmy się dwóm pierwszym zagadnieniom: charakterowi i zodiakalnej symbolice. Często kobiety, mające w Piątym Domu Wodnika, rodzą małego Wodniczka, a z Marsem – Barana. Przypomina mi się horoskop mamy dwójki dzieci. Jej Piąty Dom jest wyrażony znakami Ryb i Barana, z Neptunem i Marsem w Strzelcu. Starsze dziecko urodziło się z wschodzącym znakiem Strzelca, a młodsze – ze Słońcem w Rybach. Jest to typowa sytuacja w synatrii matki i dziecka: te elementy horoskopu, które symbolizują podstawowe cechy osobowe dziecka są zawsze związane z Piątym Domem matki. To najlepszy fundament do poszukiwania wspólnego języka. Matka ma zawsze punkt odniesienia do własnego dziecka – ważniejsze elementy horoskopu dziecka, odpowiadające za jego charakter i Piąty Dom matki…

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Relacje wg Piątego Domu

Wszystkie elementy horoskopu posiadają nie jedno, ale wiele znaczeń. Odnosi się to również i do Piątego Domu. Poza dzieckiem, Dom ten symbolizuje zabawę, twórczość, hobby, odpoczynek, rozrywkę – wszystkie te aspekty, w których człowiek tworzy dla samego procesu tworzenia, a nie dla osiągnięcia jakiegoś konkretnego rezultatu. We wszystkich sprawach, związanych z Piątym Domem człowiek dorosły jest podobny do dziecka, który całkowicie poddaje się zabawie, nie zastanawiając się nad tym, czy ta zabawa ma jakiś określony cel. Dziecko jest otwarte na wszelkie przejawy Piątego Domu swojej matki. Dlatego znalezienie wspólnego języka z nim, zainteresowanie go, przekonać do czegoś, zrozumieć go można poprzez charakterystykę Piątego Domu. W dzieciństwie są to wspólne zabawy z dzieckiem, w okresie nastoletnim – wspólne pasje i zainteresowania, podróże, wypoczynek, wspólna twórcza praca. Wszystko jest proste – zamiast wytykać dziecku błędy i złe zachowanie, na siłę udowadniając swoje racje, których po prostu nie jest w stanie zrozumieć, pobaw się z nim, przejaw większe zainteresowanie wspólnym pasjom, zajęciom. To z pewnością pozytywnie wpłynie na wasz kontakt.

Artykuł udostępniamy dzięku uprzejmości serwisu Astrostar.pl

589 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent