Kłopotliwe zachowania dzieci. Recenzja

Bardzo mądra książka, wyjaśniająca wiele zachowań dzieci. Ukazuje świat z perspektywy dziecka zarówno młodszego jak i starszego. Wskazuje poprawne rozwiązania, które będą zrozumiałe również dla maluchów, bo nie zawsze to co mówimy jest dla nich jasne.

Jeśli chodzi o sam układ książki, jest ona podzielona na trzy części plus zakończenie. Każda odnosi się do innej sfery życia dziecka. Jest napisana językiem przystępnym, nie żadnym naukowym, który byłby pełen specjalistycznych zwrotów.

Uważam, że książka jest najlepsza dla osób, które jeszcze nie miały dzieci, ponieważ jest tam wiele wątków, które odnoszą się do maluszków, więc można je od razu wprowadzać w życie. Jeśli ktoś nie miał dzieci, sądzę, że dużym ułatwieniem będzie stosowanie tych rozwiązań, mowa np. o usypianiu czy treningu czystości. Osobiście nie mam jeszcze potomstwa, ale jeśli kiedyś będę spodziewała się dziecka z pewnością do książki powrócę, bo moim zdaniem wiele rad było znacznie ułatwiających wychowywanie dzieci, a nie dla każdy je zna. Dzięki takim lekturom możemy oszczędzić sobie wielu nieprzyjemnych sytuacji i być szczęśliwszymi rodzicami.

Kłopotliwe zachowania dzieci. Proste reakcje na trudne sytuacje
Justyna Korzeniewska
Oprawa miękka
Stron 128
Format 165×235
Wydawnictwo RM

 

Autor tekstu : Sylwia Wojtysiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie