Kiedy jechać nad morze z dzieckiem? Nie w lipcu i sierpniu!

Kiedy jechać nad morze z dzieckiem? Nie w lipcu i sierpniu!
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Planujesz pobyt nad morzem z dziećmi? Zanim załatwisz urlop w pracy i zabookujesz noclegi, sprawdź, kiedy najlepiej pojechać nad morze. W niniejszym artykule podpowiadamy, czy wyjazd w środku sezonu turystycznego to dobry pomysł. Wyjaśniamy również, jak można zmniejszyć koszty rodzinnych wczasów nad morzem. Sprawdź koniecznie nasze wskazówki!

Kiedy jechać nad morze z dzieckiem? Na pewno nie w lipcu ani sierpniu

Mimo że wielu z nas Morze Bałtyckie kojarzy się ze słonecznym latem i miesiącami takimi jak lipiec czy sierpień, w rzeczywistości okres wakacyjny to nie najlepsza pora, aby zabrać nad morze małe dzieci. Dlaczego? Oto kilka powodów:

– w szczycie sezonu letniego temperatury nad morzem mogą być dość wysokie. Dla rodziców rodzi to dodatkowe wyzwanie w postaci ochrony małego dziecka przed przegrzaniem i oparzeniami słonecznymi,

– miesiące lipiec i sierpień oznaczają większe tłumy. Zamiast cieszyć się urlopem, musimy znosić korki na trasach, hałasy i mnóstwo śmieci wokoło. Nie wspominając o trudnościach logistycznych w postaci braku miejsca na przepełnionych plażach czy też kolejek po gofry i lody,

– jeśli planujemy zwiedzanie nadmorskich miejscowości w sezonie wakacyjnym, trzeba się przygotować na spore kolejki do kas biletowych, a nawet i po zakupie biletów, np. aby wejść na szczyt latarni morskiej lub do muzeum. Zarówno długie oczekiwanie, jak i zwiedzanie w tak dużym upale nie należą do najprzyjemniejszych,

– latem ceny nad morzem są najwyższe. Dotyczy to noclegów, wyżywienia, pamiątek oraz atrakcji. Koszty wymarzonego rodzinnego urlopu mogą obciążyć domowy budżet na tyle, że nie będziemy sobie mogli pozwolić na żaden inny wyjazd w tym samym roku.

Kiedy jechać nad morze z dzieckiem? Wiosna oraz wczesne lato to idealna pora!

Wobec tego, kiedy jechać na wczasy nad morzem z dzieckiem? Rekomendujemy przede wszystkim wiosnę i wczesne lato, a więc czas przed sezonem wakacyjnym. Pierwszy argument, który za tym przemawia, to niższe ceny. Zarówno atrakcji, zakwaterowania, jak i posiłków na mieście. To jednak nie koniec zalet. Wyjazd nad morze w miesiącach takich jak maj, czy czerwiec, wiąże się także z:

– brakiem skrajnych upałów — o tej porze roku nie ryzykujemy przegrzaniem małego dziecka czy też poparzeniem słonecznym. Maluch może bezpiecznie zwiedzać, a także szaleć na plaży i w wodzie,

– mniejszymi tłumami i brakiem kolejek. Co za tym idzie? Spokojny urlop dla całej rodziny!

Kiedy jechać nad morze z dzieckiem? Nie w lipcu i sierpniu!

Wbrew pozorom wczesne lato nad morzem charakteryzuje się także bardzo ładną pogodą. Średnia dzienna temperatura w czerwcu w nadmorskich miejscowościach takich jak Kołobrzeg czy Sopot wynosi od +18.8°C do +19.6°C. A jeśli na morzu panuje sztorm, wiąże się to z wieloma korzyściami zdrowotnymi, między innymi ze względu na dużą zawartość jodu w powietrzu. Wyjazd nad morze wiosną lub wczesnym latem, kiedy w powietrzu nie ma pyłków, to także doskonały pomysł w przypadku małych alergików lub zatokowców.

Jesień nad morzem to także dobry pomysł!

Jesień z dzieckiem nad morzem, np. wyjazd we wrześniu, to także bardzo dobry pomysł! Po sezonie wakacyjnym plaże są puste, nie ma tłumów, kolejek ani też hałasów, dzięki czemu można się w spokoju nacieszyć piękną pogodą oraz doskonale wypocząć. Spacery jesienią po plaży dostarczą dużą dawkę jodu, natomiast niższe ceny zachęcą do tego, aby spróbować lokalnych specjałów bez obaw o domowy budżet.

Co można zrobić, żeby obniżyć koszty wyjazdu nad morze?

Wyjazd nad morze przed sezonem lub po sezonie wiąże się z licznymi korzyściami. Wśród nich przeważają również te związane z kosztami organizacji urlopu dla całej rodziny. Co jeszcze można zrobić, aby spędzić niezapomniany czas nad morzem i jednocześnie, nie musieć potem odpracowywać wakacji przez cały rok?

Oto kilka wskazówek:

– nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu stołować się na mieście, ale jako podstawowy sposób wyżywienia podczas wyjazdu wybierzmy zakupy i gotowanie w miejscu noclegu. Podczas rezerwacji domku, apartamentu czy też pokoju w pensjonacie warto dopytać o możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków,

– pakując się na wyjazd, pamiętajmy, aby zabrać z domu wszystkie ulubione zabawki oraz akcesoria dla dziecka. Unikajmy również dużych bazarów i deptaków z pamiątkami, tak aby nie generować niepotrzebnych kosztów na miejscu,

– planując pobyt, sprawdzajmy dokładnie strony internetowe interesujących nas atrakcji. Wiele obiektów organizuje w określone dni w roku czy też konkretne dni w tygodniu darmowe zwiedzanie. Warto skorzystać z takiej okazji!

– wybierajmy mniej popularne i mniejsze miejscowości turystyczne, dzięki temu zaoszczędzimy na kosztach związanych z noclegami i wyżywieniem.

A Wy jakie macie sposoby na tani urlop nad morzem z dzieckiem?

Artykuł przygotowała redakcja portalu E-WCZASY.pl – noclegi nad morzem

Artykuł sponsorowany

431 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent