Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Jakie atesty powinien posiadać dywan dla dziecka?

Jakie atesty powinien posiadać dywan dla dziecka?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Urządzając pomieszczenie dla swojej pociechy, warto wiedzieć, jakie atesty powinien posiadać dywan dla dziecka? Pozwoli to na wybór bezpiecznego w użyciu produktu, który nie będzie powodował ryzyka alergii, jak również będzie pozbawiony substancji łatwopalnych czy też niebezpiecznych i niezdrowych dla zdrowia pociechy.

Dobór elementów wyposażenia do pokoju pociechy, w tym także takich wyrobów, jak dywan dziecięcy, powinien być starannie przemyślany. Dzięki temu można uniknąć zakupu produktów mogących powodować między innymi problemy zdrowotne. Pokój dziecka to miejsce, w którym pociecha spędza sporą ilość swojego czasu, dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni i wyposażenie jej w elementy, które będą gwarantować maksymalne bezpieczeństwo, jak również sprzyjać zabawie i stymulować rozwój psychofizyczny danej pociechy. Duże znaczenie ma bezpieczeństwo znajdujących się w pokojach dla dzieci dywanów. Powinny być to produkty posiadające wszystkie wymagane atesty i certyfikaty jakości, co stanowi gwarancję ich najwyższej jakości. Chodzi tutaj o wyroby z oświadczeniem o trudnopalności, dywany z certyfikatem higienicznym, jak również międzynarodowym i aprobowanym przez wszystkie kraje Unii Europejskiej certyfikatem Oeko-Tex.

Dywan dziecięcy Papilio Diamond 114 Motyle - Zielony

Dywan dziecięcy Papilio Diamond 114 Motyle – Zielony

Rodzice, którzy poszukują takich wyrobów jak dywany do pokoju dziecięcego, powinni zwrócić baczną uwagę na to, czy posiadają one wyżej wymienione atesty. W przypadku wyrobów pozbawionych tych certyfikatów, nie należy umieszczać ich w pokoju zajmowanym przez pociechę z uwagi na to, że mogą one stwarzać poważne zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia.

Nowoczesne dywany dla dzieci to produkty, które posiadają zaświadczenie o trudnopalności. Spełniają one wszystkie normy i wytyczne związane z bezpiecznym użytkowaniem. Dywany do pokoju dziecięcego muszą sprostać wymaganiom dotyczącym ochrony przeciwpożarowej. Oznacza to, że nie mogą zawierać one żadnych związków chemicznych, barwników czy substancji, które w kontakcie z otwartym źródłem ognia, mogą ulec zapaleniu. Dlatego kupując dywan do pokoju dziecka warto kierować się rozsądkiem i celować pośród sprawdzonych dostawców. Dywan w pokoju dziecka nie może wydzielać także szkodliwych dla jego zdrowia oparów. Duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o kupnie tej dekoracji podłogi, przeznaczonej do pomieszczeń zajmowanych przez pociechy, ma także certyfikat higieniczny. Dywany objęte atestem Państwowego Zakładu Higieny, to produkty przeznaczone dla najmłodszych użytkowników i nie zawierające włókien mogących powodować problemy skórne i wywołujących alergię układu oddechowego. Certyfikat higieniczny nadawany jest wyrobom tekstylnym, które pod względem jakości, składu chemicznego i właściwości mechanicznych, są w 100% bezpieczne dla noworodków, niemowląt i dzieci. Certyfikat higieniczny dla dywanów dziecięcych, który posiada kolekcja Diamind oraz Premium można znaleźć w naszym sklepie internetowym Jarmark Europe, nadawany jest wyłącznie po bardzo dokładnym przebadaniu włókien, z jakich wykonane jest runo konkretnego produktu. Proces ten odbywa się w warunkach laboratoryjnych, przeprowadzanych w niezależnych ośrodkach badawczych, należących do PZH.

Dywan Premium koło jednolity pomarańczowy

Dywan Premium koło jednolity pomarańczowy

Przed podjęciem decyzji o zakupie dywanu do pokoju zajmowanego przez pociechę, należy dowiedzieć się, czy wybrany jego model posiada także międzynarodowy certyfikat Oeko-Tex. To atest nadawany wyłącznie wysokiej jakości produktom tekstylnym, wykonanym z najlepszych materiałów, pozbawionych dodatku toksycznych i szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych, barwników czy substancji mogących wywoływać negatywne zmiany w organizmach żywych, jak i w środowisku naturalnym. Bezpieczne dla dzieci dywany z atestem Oeko-Tex, które są również dostępne w naszym sklepie internetowym, mogą być wykorzystane jako miejsce do codziennej zabawy pociechy, jej aktywności fizycznej lub do spędzania przez nią kreatywnie czasu. Wyroby te są rekomendowane również dla dziecięcych alergików i astmatyków. Dywany dziecięce opatrzone certyfikatem Oeko-Tex, dostępne w naszym sklepie, posiadają syntetyczne runo, wykonane ze starannie dobranej przędzy. Nie została ona poddana żadnym szkodliwym procesom uszlachetniania czy też chemicznej stabilizacji, co mogłoby negatywnie wpływać na zdrowie danej pociechy, spędzającej czas na dywanie.

Wybór dywanu do pokoju dziecka może być sporym wyzwaniem dla rodziców. Powinni oni decydować się wyłącznie na produkty posiadające zaświadczenie o trudnopalności, certyfikat higieniczny, jak również atest Oeko-Tex. Dzięki temu będą mieć pewność, że wybrany dywan dziecięcy jest bezpieczny dla ich pociechy.

Artykuł sponsorowany

782 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent