Weleda
Weleda Baby

Jaki blender warto wybrać?

Jaki blender warto wybrać?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

W każdej kuchni powinny znaleźć się urządzenia, pozwalające na wygodne i szybkie przygotowywanie ulubionych potraw. Wśród obecnie dostępnych na rynku niezwykle przydatny jest dobry blender.

Spis treści

  1. Ile kosztuje blender i jaki warto wybrać?
  2. W jaki sposób znaleźć najlepszy blender kielichowy?


Jak znaleźć idealny blender dla siebie? Ile kosztują urządzenia tego typu? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Ile kosztuje blender i jaki warto wybrać?

W sklepach można znaleźć dwa rodzaje blenderów. Obydwa działają bardzo podobnie, jednak różnią się nieco budową i możliwościami. Blendery ręczne nie posiadają pojemnika, do którego wrzuca się składniki. Są jednak bardzo wygodne w użyciu i poręczne. Można nimi miksować w garnku, misce, a jeżeli są niewielkie, nawet w kubku. Należy jednak zaznaczyć, że blender ręczny musi być przez cały czas pracy trzymany przez użytkownika – zobacz ranking blenderów ręcznych, by dowiedzieć się więcej. Nieco inaczej jest w przypadku drugiego rodzaju urządzeń. Blendery kielichowe mają zazwyczaj większą moc (pozwala na przykład na kruszenie lodu), co więcej, nie trzeba ich trzymać podczas pracy. Składają się z kielicha, ostrzy, podstawy oraz pokrywki. Model kielichowy to świetny blender dla wszystkich, którzy często robią smoothie, miksują bądź rozdrabniają. W zależności od wybranego rodzaju, cena urządzenia może się różnić. Dobry blender ręczny to koszt kilkuset złotych, do tysiąca. Z kolei modele kielichowe są zazwyczaj nieco droższe. Najlepsze kosztują nawet ponad tysiąc złotych. Przedział cenowy jest jednak bardzo duży – najtańsze blendery to koszt nieco ponad stu złotych.

W jaki sposób znaleźć najlepszy blender kielichowy?

Aby wybrać najlepszy blender, należy zastanowić się nad swoimi potrzebami. Przykładowo, wielkość pojemnika w modelu kielichowym powinna być dopasowana – zbyt mały kielich będzie powodował konieczność kilkukrotnego użycia, z kolei zbyt duży będzie nieporęczny i niewygodny. Ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Warto zwrócić także uwagę na wygodę użytkowania oraz dostępne dodatkowe opcje, takie jak funkcja turbo. Ciekawym i wyjątkowo wygodny rozwiązaniem jest blender bezprzewodowy. Dobrze jest skorzystać z narzędzia, jakim jest ranking blenderów kielichowych. Pozwala ono bardzo szybko przejrzeć najkorzystniejsze okazje i zapoznać się z parametrami technicznymi wybranych urządzeń. Jest to szczególnie korzystne dla laików, którzy nie znają się na nowoczesnych sprzętach. Dzięki rankingowi można łatwo znaleźć wysokiej jakości urządzenie, które pozwoli wygodnie stworzyć ulubione potrawy.

Co to jest blender planetarny?

Jeśli chcesz, możesz zobaczyć też ranking robotów planetarnych, które także cieszą się dużą popularnością. To bardzo ciekawa alternatywa dla powyższych blenderów – kielichowego i ręcznego. Jak działa dobry blender planetarny i dlaczego warto się nim zainteresować? Otóż blender planetarny nie bez powodu jest tak określany. Znacząco różni się od klasycznego robota, bo jes to robot kuchenny. W tradycyjnych modelach mieszadła obracają się wokół własnej osi, tymczasem w planetarnym, dodatkowo wykonywany jest ruch po obwodzie misy. Stąd właśnie nazwa. Praca tego robota imituje po prostu ruch Ziemi wokół Słońca, ale w przeciwnym kierunku. To bardzo wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystywać do naprawdę wielu kuchennych pomysłów. Doskonale sprawdzi sie do wyciskania soku, do blendowania, ale także bardzo dobrze poradzi sobie z wyrabianiem ciasta, czy krojeniem w plasterki. ich cecha charakterystyczna to bardzo duża moc, dlatego poradzą sobie nawet, jeśli chodzi o twarde produkty.

Artykuł sponsorowany

359 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent