UD

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas wspólnego zwiedzania?

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas wspólnego zwiedzania
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Podróżowanie z dziećmi może być zarówno ekscytujące, jak i wymagające. Odkrywanie nowych miejsc i poznawanie różnych kultur może być świetnym sposobem na nawiązanie więzi rodzinnych. Dowiedz się, jak zapewnić swoim podopiecznym bezpieczeństwo na każdym etapie wakacji!

Czy dzieci wiedzą, co robić w sytuacjach awaryjnych?

Upewnij się, że dzieci znają numer alarmowy w krajach, które odwiedzasz. Starsze dzieci powinny być w stanie zapamiętać imiona i nazwiska rodziców oraz numery telefonów – na wypadek, gdyby ktoś rozdzielił się podczas podróży.

W przypadku młodszych dzieci możesz przechowywać w jednej z kieszeni łatwo dostępną pisemną listę zawierającą Twoje dane kontaktowe. W razie potrzeby dziecko może przekazać je personelowi ratunkowemu.

Warto przećwiczyć z dziećmi niektóre procedury bezpieczeństwa. Regularne ćwiczenia pomagają nabrać wprawy i uczą maluchy, jak zachować spokój w obliczu zagrożenia.

Nowe technologie na straży bezpieczeństwa

Masz obawy o swoje pociechy podczas wakacyjnych wojaży? Nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw Twoim potrzebom. Na przykład, smartwatch dla dziecka to jedno z rozwiązań, które zapewni Twojemu podopiecznemu dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Oferuje on między innymi funkcje takie jak:

  • śledzenie lokalizacji GPS;
  • przycisk SOS;
  • ograniczenie rozmów do zaufanych numerów.

Co więcej, jeśli maluch będzie miał odrobinę swobody, poczuje się bardziej samodzielny. Tylko pamiętaj, by przedyskutować z nim zasady korzystania z zegarka. To ma być dodatkowe wsparcie, a nie elektroniczna niania. Mądrze używany smartwatch będzie wartościowym towarzyszem młodego odkrywcy podczas wakacji.

smartwatch dla dziecka

Spakuj apteczkę medyczną

Podczas podróży z małymi dziećmi często zdarzają się drobne urazy lub choroby, które można łatwo wyleczyć bez wizyty u lekarza. Przed wyruszeniem w podróż z dziećmi upewnij się, że apteczka w samochodzie jest dobrze zaopatrzona.

Jest kilka niezbędnych rzeczy, które warto mieć w swoim zestawie. Są to między innymi:

  • bandaże,
  • kremy lub chusteczki antyseptyczne,
  • leki przeciwbiegunkowe.

Możesz także potrzebować środka przeciw ukąszeniom owadów i sprayu na komary. To jednak zależy od miejsca, do którego podróżujecie.

Zabezpiecz wszystko przed dziećmi

Wypadki chodzą po ludziach – a tym bardziej po dzieciach. Zadbaj więc o wszystko, co może być niebezpieczne dla Twoich pociech i odpowiednio przygotuj pokój hotelowy. Przyjrzyj się na przykład balkonom i oknom, sprawdź ich wysokość i zamknij je. Poszukaj metalowych i ostrych przedmiotów i upewnij się, że zagrażają one dzieciom. Sprawdź, czy ze ściany nie wystają przewody elektryczne.

Jeśli zatrzymujesz się w hotelu, możesz również skontaktować się z kierownikiem lub personelem hotelu. Zawsze warto zapytać, jakie środki możesz podjąć dla bezpieczeństwa swojego dziecka. Mali podróżnicy uwielbiają odkrywać i lubią mieć wszystko w zasięgu ręki. Upewnij się więc, że wszystko, co znajduje się w ich przestrzeni, jest dla nich bezpieczne.

Artykuł sponsorowany

685 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent