UD

Jak wychować optymistyczne dziecko?

Jak-wychować-optymistyczne-dziecko
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Czym skorupka za młodu… 

Za ojca psychologii pozytywnej uważa się Martina Seligmana, autora min. takich pozycji jak: "Optymistyczne dziecko", "Optymizmu można się nauczyć", "Prawdziwe szczęście" oraz  "Co możesz zmienić, a czego nie możesz". Według Seligmana optymizm jest cechą, którą w pewnym stopniu dziedziczymy, ale w części uczymy się jej od niemowlęctwa od swoich rodziców, opiekunów i wychowawców.

Psychologia dla rodziców 

Można powiedzieć, że pozytywnego podejścia do życia, które w dużym stopniu wpływa na nasze poczucie szczęścia, jesteśmy w stanie się nauczyć. Wiedza z zakresu psychologii pozytywnej jest więc niesłychanie przydatna w codziennym życiu, a szczególne zainteresowanie budzi wśród rodziców. Na ogół każdy pragnie jak najlepiej wychować swoje dziecko przekazując mu wzorce, na których będzie mogło się oprzeć w późniejszym okresie. Jeżeli pragniemy, by nasze dzieci wkraczały w życie z podniesionym czołem, warto zainteresować się tą dziedziną nauki. Najpełniejszą szansę wykorzystania oferowanej przez nią wiedzy i umiejętności dają studia.

Studia podyplomowe dla rodziców? 

Aktualnie może je podjąć każda osoba posiadająca wyższe wykształcenie (bez względu na ukończony kierunek) decydując się np. na studia podyplomowe: "Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży" w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pomagają one nie tylko rozwinąć kompetencje zawodowe wychowawcom, nauczycielom czy innym osobom pracującym z najmłodszym pokoleniem, ale także wzbogacają umiejętności rodziców, którzy chcą lepiej poznać potrzeby swoich dzieci. Wykłady skupiają się na roli emocji pozytywnych i siłach charakteru – zasobach, które sprawiają, że odczuwamy autentyczne szczęście i czujemy radość życia. Specjaliści przedstawiają różnorodne sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą, które wspomagają ich rozwój. Udział w zajęciach może także dostarczyć rodzicom pomysłów i inspiracji na organizowanie wspólnego czasu z dzieckiem w taki sposób, który pozwoli na pełniejszy i bogatszy, a co za tym idzie bardziej satysfakcjonujący kontakt z nim oraz wpłynie na poprawę jakości życia całej rodziny.

Zainteresowanym polecamy literaturę z tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny i zachęcamy do pogłębienia wiedzy podczas studiów:
www.podyplomowe.pl
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Centrum Kształcenia Praktycznego
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
tel. 22 517 – 98 – 33/34 lub 22 517 – 98 – 49

Polecamy również Pora do przedszkola. Recenzja  oraz Jak zapewnić dziecku sukces

502 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Joanna Engel

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent