Jak wybrać odpowiedni syrop przeciwkaszlowy dla dziecka?
Delfinek
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kaszel u maluszków powoduje u nich nie tylko ogromny dyskomfort, ale także nieleczony może doprowadzić do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Dolegliwość tę można łagodzić za pomocą specjalistycznych preparatów. Wobec tego, jak wybrać odpowiedni syrop przeciwkaszlowy dla dziecka?

Dlaczego moje dziecko kaszle? Odkryj przyczyny dolegliwości!

Przyczyną kaszlu u małych dzieci, a także niemowląt zazwyczaj jest rozwijająca się infekcja wirusowa. Wówczas jest to jeden z objawów przeziębienia lub grypy, który powoduje u maluszka nie tylko niepokój, ale także może utrudnić mu oddychanie.

Jednocześnie, kaszel u dzieci może wynikać także z reakcji organizmu na kontakt z alergenem i nadmiernego wydzielania się histaminy, która podrażnia śluzówkę. Rodzice powinni jednak pamiętać, że syropy i inne leki na kaszel u dziecka powinny być dopasowane do jego rodzaju. Inne preparaty sprawdzą się przy kaszlu mokrym, z zalegającą w płucach wydzieliną, a inne przy kaszlu suchym.

Syrop przeciwkaszlowy dla dzieci — tajemnica skuteczności w walce z dolegliwością

Suchy kaszel u dziecka jest wyjątkowo niebezpieczny. Nie tylko podrażnia błoną śluzową, ale także niekorzystnie oddziałuje na delikatne mięśnie przepony. Tajemnicą skutecznej walki z tą dolegliwością, jest odpowiednio dobrany syrop przeciwkaszlowy dla dzieci.

Skuteczny syrop na kaszel dla dzieci powinien przede wszystkim hamować odruch kaszlowy, a także zniwelować skurcze oskrzeli, które utrudniają oddychanie. Dodatkowo preparat powinien zadbać o nawilżenie śluzówki gardła i złagodzenie ewentualnych podrażnień.

Syrop dla dzieci przeciwkaszlowy powinien opierać się na składnikach takich, jak np.:

  • porost islandzki;
  • prawoślaz;
  • lewodropizyna;
  • kodeina.

Wyżej wymienione substancje cechują się najwyższą skutecznością w zwalczaniu suchego kaszlu u małych pacjentów.

Bezpieczny syrop na kaszel dla niemowląt — jaki powinien być?

Bezpieczny syrop na kaszel dla niemowląt to ten, który zawiera w sobie głównie naturalne substancje tj. wyciągi ziołowe i roślinne. Jeśli wybrany został preparat np. z kodeiną, to jej stężenie powinno odpowiadać wiekowi małego pacjenta.

Ważne jest także to, by podawać niemowlęciu środek zgodnie z zaleceniami farmaceuty, lekarza lub ulotki dołączonej do opakowania. Wówczas zostanie zminimalizowane ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej skuteczności leku.

Artykuł zewnętrzny

402 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent