Jak seria LEGO® Friends wpływa na postrzeganie przyjaźni wśród dzieci?

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Serial LEGO® Friends cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Jeżeli jednak Twoja pociecha nadal go nie poznała, najwyższy czas by to zmienić! Dowiedz się więc, o czym opowiada serial i zachęć dziecko do jego obejrzenia. Możesz być absolutnie pewien tego, że później sporo radości sprawi mu podarunek w postaci któregoś z licznych, wyjątkowych zestawów LEGO inspirowanych serialem.

O czym opowiada serial LEGO Friends?

Serial LEGO Friends to prawdziwa gratka, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ta kolorowa animacja opowiada o pięciu dziewczynach noszących imiona: Andrea, Emma, Olivia, Mia oraz Stephanie. Dziewczęta łączy głęboka przyjaźń, dlatego dzielą się one ze sobą troskami, sukcesami i ciekawymi pomysłami, których nie boją się realizować. Bohaterki zamieszkują przepiękne miasteczko, ulokowane nad jeziorem w kształcie serca. Śledzenie licznych przygód zaprzyjaźnionych ze sobą dziewczyn to nie tylko wspaniała rozrywka dla dziecka, ale również rozwój kreatywności. Pociecha uczy się również, jak ważne są w życiu takie wartości jak przyjaźń, chęć niesienia pomocy innym czy uczciwość. Kiedy Twoje dziecko zżyje się już z bohaterami serialu LEGO Friends, przyjdzie czas na podarowanie mu wyjątkowych zestawów klocków, które wspaniale wpłyną na jego zdolności manualne.

Zachwycający Ogród botaniczny dla dzieci kochających świat roślin

Jeśli Twoja pociecha uwielbia obserwować świat roślin, sporo radości sprawi jej Ogród botaniczny z serii LEGO Friends. To naprawdę wyjątkowy zestaw dedykowany dzieciom od dwunastego roku życia, składający się z 1072 elementów. Jego konstruowanie to doskonała okazja do trenowania swoich zdolności manualnych, a także świetna zabawa. Wspaniale odwzorowane modele roślin będą w stanie zachwycić nie tylko kilkuletnie dzieci, ale nawet dorosłych! Zabawa może być naprawdę urozmaicona, ponieważ majestatyczną kopułą szklarni można poruszać. W skład zestawu wchodzą także akcesoria takie jak nożyczki, notatnik czy aparat fotograficzny. Jeżeli chodzi o wymiary modelu, po złożeniu posiada on 22 centymetry wysokości, 28 centymetrów głębokości oraz 25 centymetrów szerokości. Ogród botaniczny może stanowić przepiękną dekorację pokoju.

Wielobarwny Dom kultury w Heartlake

Aby stworzyć piękne miasto, dziecku przyda się także Dom kultury w Heartlake, który również stanowi część serii LEGO Friends. Składa się on z 1513 elementów, ale nawet dziewięciolatki powinny poradzić sobie z jego skonstruowaniem. Jeśli jednak pojawią się jakieś trudności, dziecko zawsze może skorzystać z funkcjonalnej aplikacji LEGO Builder, którą można za darmo pobrać na smartfona lub tableta. Do zestawu dołączonych zostało całe mnóstwo wspaniałych akcesoriów, które pozwolą na odegranie wielu ulubionych scen z serialu LEGO Friends. Mowa tu między innymi o tych związanych z muzyką czy ogrodnictwem. Zabawa może być jeszcze ciekawsza dzięki minifigurkom, których jest dokładnie 6. Znalazły się tutaj Liann, Olly, Paisley, Nova, a także Zac i przesłodki piesek Pickle. Po złożeniu, model Domu kultury w Heartlake posiada 41 centymetrów wysokości, 23 centymetry szerokości oraz 28 centymetrów głębokości.

A może Jadłodajnia w Heartlake?

Zestaw ten składa się z 695 elementów i jest odpowiedni dla dzieci od 8 roku życia. Pociechy mogą odgrywać role i poznać jak wygląda praca w jadłodajni. Dzięki minifigurkom Leo, Alby i ich babci, dzieci mogą tworzyć przeróżne scenki, w których będą przygotowywać i wydawać wyjątkowe posiłki. W kuchni mają do dyspozycji różnego rodzaju składniki oraz lodówkę, spiżarnię, zlew i garnki. Cały zestaw ma wymiary 22 cm wysokości, 22 cm szerokości i 17 cm głębokości.