Weleda
Weleda Baby

Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo. Recenzja

Jak-Krzyś-i-Bryś-zdobywali-halo
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Krzyś chciałby dostać telefon. To jego wielkie marzenie. Nic dziwnego – chyba każde dziecko chciałoby posiadać komórkę. Ale czemu Krzyś chce mieć telefon? To pragnienie nie jest przypadkowe. Chłopcu zależy, aby opowiadać bajki na dobranoc swojemu wiernemu i kochanemu pieskowi Brysiowi. No tak. Tata Krzysia co wieczór przed snem opowiada synkowi bajki. A Krzyś tak bardzo by chciał, żeby usłyszał je również jego czworonożny przyjaciel! Niestety jest to niemożliwe, ponieważ Bryś śpi na podwórku. Ale wszystko zmienia się pewnego wieczoru. Tata Krzysia – patrząc przez okno na księżyc, wokół którego zrobiła się srebrzysta otoczka – stwierdza: „Jakie piękne halo!”. I wtedy właśnie Krzyś postanawia halo zdobyć, żeby móc dzwonić do przyjaciela. Opowieść ojca o kosmosie uruchamia dziecięcą wyobraźnię i staje się początkiem rozmaitych przygód. Krzyś wspólnie z Brysiem rozpoczynają poszukiwania halo, którym towarzyszą liczne niespodzianki, zaskakujące sytuacje i wydarzenia. Rozmowy z innymi zwierzętami wywołują serię nieporozumień, wizyta u szewca i fryzjera również sprawia, że w dziecięcej wyobraźni malują się coraz barwniejsze obrazy i pomysły na zdobycie telefonu. Historia kończy się szczęśliwie. Co prawda Krzyś i Bryś nie dostają telefonu, ale nowe rozwiązanie okazuje się dużo lepsze.

Polecam lekturę tej książki. Opowiadanie o przygodach chłopca i psa przyciąga uwagę, a świetnym dopełnieniem tekstu są kolorowe ilustracje. Dzieci, zwłaszcza te, które na co dzień mieszkają w wielkich miastach, może zainteresować fakt, że akcja rozgrywa się na wsi. Krzyś i Bryś codziennie odbywają przejażdżkę po wiejskim gospodarstwie. Odpoczywają pod śliwą, chodzą nad staw, zaglądają do zwierząt w stajni i kurnika, rozmawiają z koniem, kurami, kotem.

Przyjemne miejsce, pozytywne postaci i mądre słowa, za którymi idą ważne wartości – to właśnie znajdziemy na kartach książki

Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo to opowieść nie tylko o tym, że chłopiec chce dostać telefon. Historia ta pokazuje, jak wielką moc ma dziecięca wyobraźnia i jak wielką wagę ma przyjaźń. Dowodem na to są tego typu zdania: „Bryś był bardzo dużym psem, a Krzyś bardzo małym chłopcem. Dlatego tak do siebie pasowali”, „Bo na całym świecie nie ma nic milszego niż rozmowa z przyjacielem”, „Bo przecież przyjaciele rozumieją się bez słów”, „Bo przyjaźń to lekarstwo na wiele chorób”.

Katarzyna Klimek-Michno

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo
Małgorzata Matejek
Format 20 x 25 cm, str 64, oprawa twarda
Ilustracje Ewa Beniak-Haremska
Data wydania listopad 2014
EAN 9788375514018
Więcej informacji: Wydawnictwo BIS

428 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Katarzyna Klimek-Michno

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent