Weleda
Weleda Baby

Ja nie chcę do przedszkola. Recenzja

Ja nie chcę do przedszkola
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Siła opowieści o Heniu tkwi w prostocie, zarówno treści, jak i formy. Jej cel wydaje się jasny – nie przysłonić całego wachlarza emocji, które z pewnością do najprostszych nie należą, zwłaszcza, gdy targają młodą duszą przyszłego przedszkolaka. Strach, niepewność, poczucie osamotnienia, nieufność, zaskoczenie, wreszcie radość i zadowolenie. A wszystko to sprawna ręka Stephanie Blake potrafi uchwycić za pomocą kilku kresek, którymi kreśli intrygujące spojrzenie swojego małego bohatera.

Króliczek urzeka cudowną mimiką – wewnętrzna strona okładki to swoisty festiwal min i grymasów niesfornego zwierzaka, którym zachwyciłby się zapewne sam Gombrowicz. Warstwa tekstowa pozostaje jednak na równych prawach z ilustracją. Autorka w interesujący sposób bawi się wielkością czcionki, dostosowując ją do treści komunikatu. W zależności od potrzeb, rodzice Henia nazywają go małym króliczkiem lub DUŻYM królikiem. Litery maleją także wtedy, gdy u bram przedszkola sprzeciw przerażonego Henia zdecydowanie traci na sile.

„Ja nie chcę do przedszkola” trafiło w nasze ręce w czasie, gdy córka przeżywała trudną adaptację w żłobku. Czy historia Henia sprawiła, że chętniej tam chodzi? Co to, to nie, ale w sympatycznym króliczku zyskała przyjaciela w niedoli, a wiadomo przecież, że takie znajomości okazują się zwykle najtrwalsze.

Katarzyna Pochmara-Balcer
okulturyzmdlanieletnich.blogspot.com

Ja nie chcę do przedszkola
Stephanie Blake
Dwie Siostry, Warszawa 2014

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

812 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Katarzyna Pochmara-Balcer

Katarzyna Pochmara-Balcer

Absolwentka filozofii i filologii węgierskiej na Uniwersytecie Warszawskim.  Autorka blogu  Okulturyzm dla nieletnich. Interesuje się także współczesnym kinem europejskim, o którym pisze dla Kultury Liberalnej.  Mama Karoliny  i Emila.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent