Inteligentny prezent dla dziecka

Inteligentny-prezent-dla-dziecka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
„Tomy przeczytanych książek i znakomita pamięć to nie wszystko. Ważne jest to, czy potrafimy wykorzystać informacje zgromadzone w naszym mózgu i jak szybko reagujemy na pewne zdarzenia – mówi Dorota Rakowiecka, prezes stowarzyszenia MENSA Polska – Może się okazać, że mimo dużej wiedzy nasze zdolności umysłowe przeliczane wg wskaźnika IQ będą niewystarczające tylko dlatego, że nie potrafimy znaleźć związku przyczynowo-skutkowego lub nie umiemy się skupić. Dziecko powinno posiąść tę umiejętność jak najwcześniej – podkreśla Dorota Rakowiecka.”

Jednym ze sposób jej opanowania jest gra w planszówki. Współczesne gry planszowe oprócz umiejętności logicznego myślenia i koncentracji uczą panowania nad sobą, wytrwałości, przezorności
i poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Te cechy zaprocentują w późniejszym życiu człowieka.

„Na rynku mamy cały przekrój rodzinnych gier planszowych, od łatwych i wesołych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 lat, takich jak „Pędzące żółwie”, do bardziej złożonych, idealnych dla graczy w wieku 8 i więcej lat, jak „Owczy pęd”, „Zlot czarownic” czy „Polowanie na robale” – mówi Jarosław Basałyga z Wydawnictwa Egmont – Z całą pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie i swojego dziecka.”

Więcej o grach firmy Egomont: www.KrainaPlanszowek.pl

  

 

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent