Hurra, idę do szkoły! Recenzja

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… oczywiście wakacje. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i po letniej przerwie dzieci wrócą do szkoły. Niektóre z nich we wrześniu w szkolnych ławach zasiądą pierwszy raz. I tu zaczyna się problem, gdyż jedne dzieci cieszą się na nowe spotkania i znajomości, a drugie obawiają się, bo w końcu będzie to prawdziwa szkoła, a nie przedszkole, gdzie czas upływał na zabawie. Jak będą wyglądały te pierwsze dni? Wydawnictwo Debit wychodzi naprzeciw nowym uczniom i poleca zabawną książkę „Hurra, idę do szkoły! Historyjki na początek szkoły”.

Niewielkich rozmiarów książeczka zawiera, ciekawie opisane, przygody Niny i jej znajomych z nowej klasy. Nina to rezolutna dziewczynka, która nie mogła się doczekać, kiedy pierwszy raz założy na plecy tornister. Nowa szkoła, to wielkie przeżycie dla kilkulatka, który musi wcześniej wstawać, odrabiać lekcje, a czasem nawet samodzielnie dotrzeć do szkoły. Z opowieści dziewczynki dzieci dowiedzą się, że rozpoczęcie roku szkolnego wcale nie jest takie straszne.

Nina jest bardzo zadowolona ze szkoły, choć nie zawsze jest łatwo. No jak można wstrzymać siku przez całą lekcję? Jak powstrzymać wtedy łzy? Z czasem dla Niny i jej przyjaciół szkoła okazuje się miejscem, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego. A ile można się nauczyć: alfabet, nauka czytania i pisania. Oprócz tego dowiemy się jak zakończyła się wizyta pewnych myszek, spotkanie z klasowym duchem, który wcale taki straszny nie jest, spotkanie z wszami (skąd te wszy?). Dzięki tym opowieściom szkoła wyda się dzieciom bardziej przyjaznym miejscem, w którym każdego dnia może wydarzyć się coś śmiesznego, zabawnego czy poważnego. Nauka na pewno będzie przyjemniejsza jeśli w szkole każdy znajdzie sympatycznych przyjaciół, bo czym by bez nich była szkoła?

Duża czcionka i barwne, żywe ilustracje tworzą doskonały duet, który mobilizuje malucha do samodzielnego czytania. A jak będzie wyglądał pierwszy dzień szkoły Waszego dziecka? Być może w jak najmniej stresującym wejściu w szkolny świat pomoże właśnie ta książka.

Aurelia Wojtkowiak 

Ingrid Uebe, Andrea Hebrock
Hurra, idę do szkoły! Historyjki na początek szkoły
Wydawnictwo Debit
Liczba stron: 96

 

Autor tekstu : Aurelia Wojtkowiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:szkoła
Hurra, idę do szkoły! Recenzja