Historia prawie wszystkiego. 200 wydarzeń i wynalazków… Recenzja

Historia-prawie-wszystkiego
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

200 wydarzeń i wynalazków, które zmieniły świat" to zbiór wiadomości z wszystkich dziedzin życia, pozwalający na odkrywanie przyczynowo-skutkowych związków istniejących pomiędzy konkretnymi wydarzeniami. 

Elizabeth MacLeod i Frieda Wishinsky wybrały 200 wydarzeń i wynalazków, które wpływały na dzieje świata zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i zbiorowym.

Nie można zaprzeczyć, że dokonanie takiego wyboru jest nie lada wyczynem. Po przeczytaniu Historii prawie wszystkiego, można mieć jednak wrażenie, że autorki sprostały temu zadaniu. Swoją opowieść poprowadziły od początków istnienia człowieka do współczesności. Uświadomiły odbiorcom napisanej przez siebie książki, że każdego dnia dzieje się na świecie wiele zdarzeń, które w mniejszym bądź większym stopniu będą wpływać na losy ludzi. Czasem konsekwencje, jakie powodują, nie są widoczne dla pojedynczego człowieka, ale z biegiem czasu mogą dawać o sobie znać w wielu znaczących przemianach w skali globalnej.

Historia prawie wszystkiego. 200 wydarzeń i wynalazków, które zmieniły świat jest ważna, bo pokazuje, jakie wydarzenia stały się fundamentem życia współczesnych ludzi. Trzeba też wspomnieć, że hasła pojawiające się w książce zostały opracowane w obszerny i przystępny dla młodych czytelników sposób. Atrakcyjności czytanemu tekstowi nadają liczne ilustracje, które dookreślają wszystko to, o czym jest mowa. „Historia prawie wszystkiego” jest więc pozycją, do której czytelnicy wracać będą przez wiele lat, a z pewnością stanie się pomocna uczniom, którzy będą posługiwać się nią podczas pisania referatów i utrwalania wiedzy zdobytej na lekcjach.

Historia prawie wszystkiego. 200 wydarzeń i wynalazków, które zmieniły świat jest bogatym źródłem wiedzy historycznej z wielu dzień życia. Elizabeth MacLeod i Frieda Wishinsky opowiedziały o wydarzeniach, wynalazkach i ich twórcach w taki sposób, że nawet mali odbiorcy książki będą mieli frajdę z poznawania wielu informacji dotyczących dziejów świata.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Historia prawie wszystkiego. 200 wydarzeń i wynalazków, które zmieniły świat
Elizabeth MacLeod, Frieda Wishinsky
Ilustracje: Qin Leng
Wydawnictwo Debit
Bielsko-Biała 2014

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent