UD

Grzegorz Kasdepke Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach. Recenzja

Grzegorz-Kasdepke-Kocha-lubi-szanuje8230-czyli-jeszcze-o-uczuciach
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Piszę, że autor po raz kolejny pokazuje swoją niebywałą umiejętność analizowania dziecięcej psychiki, ponieważ nim powstała Kocha, lubi, szanuje…, wydana została książeczka Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami. Grzegorz Kasdepke przedstawiając zabawne przygody grupy przedszkolaków i ich wychowawczyni, Miłki, wyjaśnia czytelnikom i słuchaczom – bo trzeba te książki czytać już nawet bardzo małym dzieciom – czym są uczucia i jak należy sobie z nimi radzić.

Autor w każdym z rozdziałów przedstawia najpierw scenkę z życia przedszkola, później charakteryzuje prezentowane uczucie, po czym wyjaśnia zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jak należy o tym uczuciu rozmawiać. Pojawiają się tu także propozycje pytań i problemów, jakie trzeba poruszać oraz zabaw, podczas których można dobrze się bawić i wiele dowiedzieć się o otaczających dzieci osobach. Grzegorz Kasdepke opowiada zatem o miłości, nienawiści, pogardzie, strachu, smutku, poczuciu winy i o szczęściu. Co zaś najważniejsze, w każdym z rozdziałów książki pojawia się mnóstwo dobrego humoru oraz jeszcze więcej trafnych spostrzeżeń. Kocha, lubi, szanuje… jest zatem bardzo pożyteczną lekturą, którą musi znać każde dziecko, aby poznało wartości uznawane za najważniejsze w życiu człowieka.

Mądry i zabawny tekst okraszony został pięknymi ilustracjami, doskonale oddającymi charakter tej książki. Ich autorem jest Marcin Piwowarski, który udowodnił, że wie, jak zaspokoić potrzeby estetyczne małych czytelników. Dzięki niemu przesłanie zawarte w tekście jest bardziej widoczne, a opisywane uczucia – łatwiejsze do scharakteryzowania.

Każdy, kto czytał już teksty Grzegorza Kasdepke wie, że nazwisko tego autora stało się dziś gwarancją na otrzymanie lektury ciekawej, zabawnej i mądrej. Kocha, lubi, szanuje… jest książką, którą polecam każdemu dziecku i rodzicowi. Po jej przeczytaniu, wyrażanie własnych uczuć przestanie być trudnością, a przez to i życie stanie się dużo łatwiejsze!

Magdalena Żerek, Autorka bloga http://czytamto.pl

Grzegorz Kasdepke
Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Warszawa 2009

390 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent