Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Gry planszowe dla małych dzieci. 5 planszówek na długie zimowe wieczory

Gry planszowe dla małych dzieci. 5 planszówek na długie zimowe wieczory
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Choć trudno w to uwierzyć, jedna z najstarszych planszówek powstała w starożytnej Mezopotamii. Poważnie! My jednak weźmiemy pod lupę nieco nowocześniejsze gry planszowe dla małych dzieci. Niektóre z nich powstały parę lat temu, choć nie zabraknie też nowości. Zapraszamy!

Gry planszowe nie biją, delikatnie mówiąc, rekordów popularności wśród rodziców małych dzieci. Często obawiamy się, że zasady gry mogą być zbyt skomplikowane dla kilkulatka. Dużo bezpieczniejsze i łatwiejsze w obsłudze wydają się wówczas układanki, puzzle, książki dla dzieci, a nawet prosta gra karciana. Tym razem jednak chcemy was przekonać, że w niektóre planszówki mogą grać już nawet trzylatki. Z rodzicielskiego doświadczenia wiemy zresztą, że robią to doskonale.

Najlepsze gry planszowe dla małych dzieci – Gra przestrzenna. Rok w lesie. Znajdź zwierzaka

Cudowna niespodzianka dla wszystkich wielbicieli bestsellerowej serii Emilii Dziubak. Leśne zwierzęta znów zaproszą was do swojego domu. Nie jest to typowa planszówka, bo w pudełku nie znajdziecie planszy, jednak mimo to postanowiliśmy opowiedzieć wam o jego niesamowitej zawartości. Dlaczego? Bo  „Gra przestrzenna. Rok w lesie. Znajdź zwierzaka”  Emilii Dziubak stanowi wspaniały wstęp do bardziej zaawansowanych rozgrywek. Zasady gry są proste, ale nie będziecie się nudzić. Trójwymiarowe zwierzęta i rośliny, które idealnie leżą w dziecięcych rączkach, już na was czekają.

Gra planszowa dla najmłodszych graczy – Potwory do szafy

Potwory są takie denerwujące! Siedzą przez cały dzień w szafie, a wieczorem wychodzą i straszą. Potrafią straszyć całą noc! Jeśli kiedyś mieliście z nimi do czynienia, wiecie doskonale, że walka z nocnymi straszydłami wcale nie jest łatwa. Ale nie załamujcie rąk! Antoine Bauza i Maciej Szymankiewicz zrobili burzę mózgów i wspólnie stworzyli grę „Potwory do szafy”. Miejsce klasycznej planszy zajęła szafa – tekturowa, choć przysięgamy, że wygląda jak prawdziwa. Gra polega na przegonieniu wszystkich potworów do tego potężnego mebla. Doskonała na dobranoc!

Ulubione gry planszowe dla dzieci – Kapitan Nauka. Gra Loteryjka. Kosmos

Słuchajcie, tym razem będzie plansza. I to nie jedna, a sześć! Poważnie! Zresztą pojedyncza plansza nie pomieściłaby przecież wszystkich żetonów. Co na nich znajdziecie? Rakiety, planety, meteoroidy i mnóstwo innych kosmicznych obiektów. Reguły gry są bardzo proste, a kolorowe ilustracje kolorowe ilustracje przyciągną wzrok wszystkich graczy. „Kapitan Nauka. Gra Loteryjka. Kosmos” to gra zręcznościowa, która łączy trening spostrzegawczości z długimi godzinami świetnej zabawy.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Gra edukacyjna dla młodszych dzieci – Tulula Loteryjka. Zwierzęta leśne i wiejskie

Kolejna loteryjka, tym razem ze zwierzętami w roli głównej. Chętnie sięgają po nią pedagodzy i logopedzi, którzy razem z dziećmi chcą ćwiczyć spostrzegawczość i rozwijać słownictwo. Czy to jednak oznacza, że „Tulula Loteryjka. Zwierzęta leśne i wiejskie” jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów? Nie! Zobaczcie, jak łatwo i przyjemnie można rozwijać kreatywność i myślenie przyczynowo-skutkowe. Nie zapomnijcie też o żetonach. Kto zbierze wszystkie ze swojej planszy, wygrywa!

Gra logiczna dla młodszych i starszych dzieci – Na łące

Wiemy, że jest zima, ale mimo wszystko zapraszamy was na łąkę. Ile tu jest kolorów, dźwięków, zapachów! Widzimy biedronki, mrówki i motyle – jeśli też je spotkacie, dostaniecie dodatkowe punkty. Najważniejsze jednak jest to, by znaleźć wszystkie żółte kaczuszki, które biegają po łące. Dacie radę? Na pewno! „Na łące” to świetna gra, w której przyda wam się znakomita pamięć i umiejętność blefowania. Bawcie się dobrze!

184 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent