UD

GraviTrax Junior Recenzja

Gravitrax Junior
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Jeśli znacie zestawy Gravitrax od Ravensburger, ale Twoje dziecko jest jeszcze za małe na tego typu zabawkę. Mam dla Was dobrą wiadomość, na rynku pojawiły się zabawki skierowane do młodszych dzieci – GraviTrax Junior. Mamy przyjemność testować zestaw Gravitrax Junior Starter My Jungle oraz mini zestawy My Ocean, My Desert.

Jakość wykonania

Pudełko jest dość sporych rozmiarów, więc zarezerwujcie sporo miejsca na półce. Jednak po zajrzeniu do środka, nie będziecie rozczarowani. Znajdziemy aż 100 elementów wykonanych z surowców odnawialnych, co czyni je niezwykle przyjemnymi w dotyku i przyjaznymi dla środowiska. Nawet instrukcja jest z ekologicznego papieru.

Dla kogo ?

Ze względu na małe elementy, które dziecko może połknąć – zabawka przeznaczona jest dla dzieci już od 3 roku życia. Zestaw zostały zaprojektowany z myślą o pociechach, które mają między 3-7 lat.

Co znajdziemy w pudełku?

Po otwarciu pudełka , znajdziemy posegregowane za pomocą przegródek komponenty do budowy torów: podstawki w kształcie plastra miodu, sześcienne elementy, które stanowią filary konstrukcji oraz z wgłębieniami , które służą do budowania torów i zakrętów. Dodatkowo zabawę wzbogacają młotek, który sprawia, że kulka toczy się jeszcze szybciej i co najważniejsze dalej.

W pudełku poza elementami do budowy torów znajdziemy również elementy dekoracyjne np. drzewa, kwiaty oraz figurki zwierząt: papugę, żabę i nawet pająka. Są również tekturowi mieszkańcy dżungli.

Gravitrax Junior Ravensburger

 

Mały inżynier

Możesz obserwować jak Twoje dziecko buduje najróżniejsze tory, konstrukcje i bawi się w małego inżyniera. Jednocześnie poznaje podstawowe prawa fizyki, jak grawitacja czy zasady dynamiki Newtona. Maluch może tory składać zgodnie z instrukcją, w której zamieszczone są trzy przykładowe trackie lub puścić wodze fantazji i budować własne konstrukcje.

Gravitrax Junior My Jungle

Za mało zabawy ?

Gravitrax Junior można dowolnie rozbudowywać poprzez zestawy uzupełniające. Co jest ważne – wszystkie elementy są kompatybilne. Zestawy uzupełniające zawierają różne motywy dekoracyjne takie jak Pustynia, Ocean oraz dodatkowe elementy toru. Dzięki nim można zbudować jeszcze większe konstrukcje a także połączyć ze sobą dwa niezależne światy np. odmęty oceanu i pustynię.

Gravitrax Junior zestawy My Ocean My Desert

 

Zestaw My Ocean zawiera 33 elementy. Wśród nich jest: płytka podstawy, dodatkowe elementy toru i dekoracje w kolorze niebieskim. Tym razem wszystko związane jest z podwodnym światem. Mamy figurkę: płaszczki, kraba, macki ośmiornicy, meduzy oraz oceanicznych roślin.

Gravitrax Junior My Ocean

 

Zestaw My Desert zawiera 33 elementy. Składa się z płytki podstawy, dodatkowe elementy toru i dekoracje związane z pustynnym światem. Wśród nich figurki: węża, skorpiona oraz jaszczurki. Wszystkie dodatki utrzymane są w kolorystyce pustynnej poza zielonymi kaktusami.

Gravitrax Junior My Desert

 

Dzięki figurkom zwierząt i roślin dziecko może zapoznać się z fauną i florą występującą w oceanach, na pustyni czy dżungli. Z jednej strony budować tory grawitacyjne, a z drugiej odgrywać rozmaite scenki z udziałem figurek zwierzątek, co zdecydowanie urozmaici i wydłuży czas spędzony na zabawie.

Gravitrax Junior

Zabawa z GraviTrax nie ma końca. Pobudza wyobraźnię, umiejętność przyczynowo-skutkowego myślenia i rozwiązywania problemów. Rozwija zdolności manualne, ćwiczy cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Ale przede wszystkim daje dużo radości młodym konstruktorom. Dobra zabawa gwarantowana!

 

 

 

 

353 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent