Finał XI Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci

Finał-XI-Pucharu-TP-w-Piłce-Nożnej-dla-Dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
W rozegranych we wtorek na stadionie w Sosnowcu śląskich finałach o awans do półfinałów ogólnopolskich rywalizowały 24 drużyny reprezentujące szkoły i uczniowskie kluby sportowe.

Puchar TP to jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla najmłodszych, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Od czterech lat sponsorowany jest przez Telekomunikację Polską. W tym roku bierze w nim udział rekordowa liczba uczestników – blisko 20 tysięcy dzieci z całej Polski.

Rozgrywki miały emocjonujący przebieg i wspaniała oprawę. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce pośród drużyn dziewcząt wywalczyły piłkarki UKS Olimpijczyk Częstochowa,  drugie SP Kotulin, trzecie miejsce zajęła drużyna Olimpijczyk Pilowice.

Najlepszą drużyną chłopców okazał się zespół UKS Ruch Chorzów, pokonując Ajaks Częstochowa 3:1. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół SP 23 Sosnowiec.

Wytypowano także najlepsze zawodniczki i zawodników śląskiego finału.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

Najlepsza zawodniczka: Marta Di-Giusco, UKS Olimpijczyk Częstochowa

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

Najlepszy zawodnik: Bartek Musiał, SP 23 Sosnowiec

Na zwycięskie drużyny czekały nagrody oraz awans do rundy półfinałowej Pucharu TP, która odbędzie w sierpniu i we wrześniu. Cztery zespoły awansowały do krajowych półfinałów (I i II miejsca), a trzy najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców pojadą na wakacyjne obozy sportowe.

Rozgrywki oficjalnie otworzył Zbigniew Jaskiernia, prezydent Sosnowca, Leszek Baczyński, dyrektor MOSiRu z Sosnowca, Jan Bynigier, koordynator śląskiego finału.

Jak zwykle dzieci korzystały z atrakcji „Wioski Mundialowej” gdzie miały okazję do sportowej zabawy oraz rywalizacji w dodatkowych konkursach w przerwach między meczami finałów wojewódzkich.

Zwycięzców tegorocznego Pucharu TP wyłoni wielki finał, który zostanie rozegrany we wrześniu w Warszawie.

Więcej informacji o przebiegu Pucharu TP oraz  piłkarskie i turniejowe ciekawostki można znaleźć na stronie internetowej www.tp.pl/puchartp.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent