Edukacyjne spotkania plastyczne dla dzieci ”Warsztaty twórczego rozwoju” w CH Janki

Edukacyjne-spotkania-plastyczne-dla-dzieci-8221Warsztaty-twórczego-rozwoju8221-w-CH-Janki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ideą projektu „Warsztaty twórczego rozwoju" jest nauka poprzez zabawę i kształtowanie rozwoju artystycznego dzieci i ich wrażliwości plastycznej na kształt, kolor i formę. W czasie zajęć, dzieci będą miały okazję poznać i wypróbować różne środki plastycznego wyrazu pod okiem artystów oraz wykwalifikowanych asystentów pedagogicznych z Fundacji Atelier. Uczestnicy poznają tajniki szkicowania, podstaw malarstwa i kolażu artystycznego oraz technik mieszanych i kompozycji z elementami grafiki.

Formuła sobotnich warsztatów przewiduje 3 spotkania dla dzieci, po 1,5 godziny każde. Zajęcia rozpoczną się od wprowadzenia do tematu zajęć i demonstracji technik przewidzianych w ramach danego spotkania. Prowadzący omówią z każdym dzieckiem przygotowany przez nie projekt i podpowiedzą możliwe sposoby jego wykonania 
z wykorzystaniem dostępnym materiałów i przyborów plastycznych. Następnie, podzieleni 
na dwie grupy uczestnicy rozpoczną prace indywidualne przy stole malarskim oraz przy sztalugach. Aby trenować umiejętności manualne, w trakcie pracy dzieci będą zamieniać 
się miejscami.

Podczas zajęć 4 czerwca, artyści wprowadzą uczestników w świat kolażu i kompozycji przestrzennej. Dzieci zaznajomią się z wykorzystaniem tłustych i suchych pasteli, węgla i tuszu, a także – łączeniem ze sobą różnych materiałów plastycznych, jak kolorowe druciki, papiery o różnej teksturze i kolorowe plasteliny. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom potwierdzający  uczestnictwo w warsztatach. Po zajęciach, każdy z rodziców będzie miał możliwość rozmowy z artystami Fundacji Atelier, którzy podpowiedzą jak najlepiej stymulować rozwój umiejętności i talentów dzieci. Upominki dla uczestników sobotniego spotkania ufundowali SMYK oraz Krakowski Kredens.

Zajęcia odbędą się w trzech turach:

– od 10:00 do 11:30,

– od 11:45 do 13:15,

– od 13:30 do 15:00.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 022 822 07 75 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej – email kontakt@effectivepr.pl. Bieżące informacje o zajęciach dostępne są na profilu „Warsztatów twórczego rozwoju" w serwisie Facebook.

Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne, napoje dla uczestników a także możliwość pozostawienia dzieci pod opieką prowadzących na czas trwania warsztatów po wypełnieniu kart uczestnictwa.

Dodatkowych informacji na temat warsztatów udziela:
Effective Public Relations tel. 022 822 07 75, email: kontakt@effectivepr.pl

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent