Dziewczyny i chłopaki. Niepotrzebne skreślić. Recenzja

Wojna płci, dziewczyny kontra chłopaki. Lektura szczególnie polecana osobom, z dużym poczuciem humoru. Nietuzinkowa opowieść o przygodach dwóch odmiennych „obozów” z jednej klasy. Książka opowiada o sytuacjach, jakie dzieją się w szkole. Co najlepsze, ukazuje je z dwóch perspektyw. To co dla dziewczyn jest wspaniałe i interesujące dla chłopaków okazuje się nudne i obciachowe. Autor tak pomysłowo przeplata obie te narracje, że czytanie tej pozycji to czysta przyjemność.

Język, który jest używany jest jak najbardziej na czasie. Jeśli chłopcy się cieszą, to znaczy, że dziewczyny będą miały kiepskie nastroje. Psikusy prawią sobie na okrągło. Udają, że bardzo się nie lubią i nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego. Ale… to wszystko do czasu.

Poleciłabym to każdemu chłopcu i każdej dziewczynce, która z uśmiechem na ustach chce poczytać o tym, co może dziać się w jednej klasie. Sądzę, że jest to atrakcyjna pozycja. Kolorowa, przyciągająca wzrok okładka. Wnętrze sugerowałoby, że może to być jakiś pamiętnik, zeszyt. Sugerowany wiek to 8+ i ja się z tym zgadzam.

Sylwia Wojtysiak 

Dziewczyny i chłopaki. Niepotrzebne skreślić
Sławomir Hanak
Kategoria wiekowa: 7 – 9
Objętość: 200 str.
Wydawnictwo Skrzat 

Autor tekstu : Sylwia Wojtysiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dziewczyny i chłopaki. Niepotrzebne skreślić. Recenzja