Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka w Lublinie

Dzień-Dziecka-w-Lublinie
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Jednak nie wszędzie świętuje się właśnie pierwszego czerwca – ONZ obchodzi dzień dziecka 20 listopada, tureckie dzieci cieszą się swoim świętem 23 kwietnia. We Francji zamiast Dnia Dziecka obchodzi się Dzień Rodziny (6 stycznia). W Japonii – dziewczynki i chłopcy świętują osobno (dziewczynki mają Dzień Dziewczynek – 3 marca, chłopcy – Dzień Chłopca – 5 maja).

Niezależnie od daty w ten szczególny dzień dzieci powinny się szczególnie dobrze bawić a rodzice, babcie, dziadkowie, wychowawcy głowią się jak sprawić dzieciakom wyjątkową radość.

Większość dzieci dostanie prezenty – ale nie to powinno być główną atrakcją dla dziecka. Najważniejszy jest wspólnie spędzony czas – bez rozmów o szkole, sprzątaniu pokoju i innych kłopotach. Czysta, wspólna radość i zabawa!

Świętować można nie tylko w poniedziałek, ale cały poprzedzający Dzień Dziecka weekend – w Lublinie i okolicach spędzicie czas naprawdę przyjemnie.

Krótkie wycieczki to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu z rodziną. Już w piątek można wybrać się do Lubartowa na Festyn z okazji Dnia Dziecka i pokaz zabytkowych pojazdów. Ciekawie zapowiada się Sobota z Radiem Lublin w Łęcznej. Warsztaty i pokazy dawnych rzemiosł na pewno zainteresują dzieciaki a pokaz sztucznych ogni zawsze jest ekscytujący:) A może Edukacyjny Dzień dla Dziecka w Galerii Orkana? Tu z okazji swojego święta dzieci odwiedzające galerię będą mogły wykonać prawdziwe doświadczenia fizyczne i chemiczne pod opieką instruktorów.

W niedzielę warto wybrać się na Dzień Matki i Dziecka w skansenie. Oprócz dziecięcego festynu w programie którego znalazły się piosenki, wierszyki, robienie laurek i kilka niespodzianek, Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało także harce i zabawy przy ognisku! Godny uwagi jest też jarmark łęczyński organizowany w ramach Dni Łęcznej. Impreza obejmie m.in. pokazy tańca, paradę motocykli i koncerty. Rodziny z dziećmi na Dzień Dziecka zaprasza również Empik, który przygotował pokaz gier planszowych. Dla najmłodszych uczestników przewidziano drobne upominki. A może Dzień Dziecka na sportowo? Zapraszamy na korty przy ulicy Radziszewskiego 15 na Dzień Dziecka z Tenisem! Dla młodych kinomaniaków wielką gratką będzie Filmowy Dzień Dziecka w Cinema City. Warto zajrzeć na Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie „Czujemy tak samo”. Czekają atrakcje dla dzieci – między innymi pokaz iluzji!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ogromną gratką dla każdego dziecka będzie z całą pewnością najnowsza premiera Teatru im. H. Ch. Andersena – Przygody Pszczółki Mai. Już 30 maja prapremiera spektaklu! A w niedzielę – premiera Małego Czarodziejskiego Fletu w Teatrze Muzycznym.A w sam Dzień Dziecka – Teatr Osterwy zaprasza na spektakl „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata”.

A już w Dzień Dziecka rozpoczyna się kiermasz „Koniki bujane, ptaszki malowane…czyli świat dziecka na ludowo”   – to cudowna okazjaby pozachwycać się ludowymi zabawkami. A może kupić glinianego, grającego ptaszka? Czekają warsztaty, masa zabawek i konkursy z nagrodami!

 

813 ocen
4.95
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent