Dzień Dziecka i Rodziny

DZIEŃ DZIECKA i RODZINY – czyli postmodernizmowi mówimy NIE!

Wydawać by się mogło, że każdy ma swoje miejsce i zadanie w życiu: rodzina, przyjaciele, praca, przytulny kącik w domu, od czasu do czasu kino i dobra książka. Czegóż chcieć więcej?!

Okazuje się, iż powyższy model codzienności odchodzi do lamusa…

Ludzie potrzebują adrenaliny i emocji. Nie wystarcza już zmartwienie spłacania kredytu, czy problem niepokornego w szkole synka… Coraz częściej popularne stają się luźne, niezobowiązujące, jednorazowe kontakty z osobnikami płci przeciwnej. Pozornie grzeczne rozmowy mają charakter flirtu, a propozycja wypicia wspólnie kawy – to tylko hasło badawcze…o przyzwolenie do dalszego działania.

Cóż się dziwić takim zachowaniom, jeśli media non-stop kreują „modne” style życia. Wczoraj bycie „starą panną” było wielkim wstydem, dziś tzw. SINGIEL jest numerem jeden w klasyfikacji atrakcyjności. Do niedawna marzeniem każdej dziewczyny była biała suknia na ślubnym kobiercu, a dziś operacja plastyczna biustu czy nosa. Świat się zmienia – to pewne! I nieuniknione… Ale czy rzeczywiście każdy się wpisał w klimat postmodernizmu? Czy faktycznie nie ma już wśród nas przedstawicieli ciepłego, rodzinnego ogniska?

Nadchodzi Dzień Dziecka!

Może warto tego dnia zastanowić się nad stanem swojej całej rodziny… I nad sobą samym! Może i u mnie pogubiły się gdzieś wartości, może czułem się staroświecki i nudny…? A przecież to wcale nie jest takie złe! Wręcz przeciwnie – czas przypomnieć społeczeństwu dzięki czemu (i komu!) w ogóle funkcjonujemy! Gdyby model rodziny przestał być powielany, szybko zniknęłaby populacja. I co potem? No właśnie: WIELKIE NIC!

W związku z powyższym OGŁASZAM DZIEŃ DZIECKA i RODZINY!

Podnieśmy głowy do góry i wyjdźmy na spacer, do miasta – tam, gdzie gromadzą się tłumy ludzi! Pokażmy, że człowiek jest szczęśliwy, gdy ma drugiego człowieka przy boku! Czas przypomnieć ludziom, że małżeństwo ma swoje plusy; że posiadanie dzieci to ogromna radość i że kot, to nie kompan na życie, tylko zwierzę, które także chce czasem oddychać!

Drodzy Rodzice, wypromujmy wspólnie MODĘ NA RODZINĘ! Każdy z nas ma swoje osobiste serdecznie wspomnienia i doświadczenia, którymi chętnie się podzieli z czytelnikami Miasta Dzieci. Może właśnie Wasze świadectwo komuś pomoże ułożyć sobie życie. Opowiadajcie, opisujcie, wysyłajcie (na adres: Irmina@miastodzieci.pl )!

Pozdrawiam serdecznie

Irmina Szadkowska- Filipowicz

Zapraszamy również do lektury artykułów Dzień Dziecka oraz 10 pułapek Dnia Dziecka

Autor tekstu : Irmina Szadkowska-Filipowicz

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dziecka
Dzień Dziecka i Rodziny