Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka i Rodziny

Dzień-Dziecka-i-Rodziny
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Okazuje się, iż powyższy model codzienności odchodzi do lamusa…

Ludzie potrzebują adrenaliny i emocji. Nie wystarcza już zmartwienie spłacania kredytu, czy problem niepokornego w szkole synka… Coraz częściej popularne stają się luźne, niezobowiązujące, jednorazowe kontakty z osobnikami płci przeciwnej. Pozornie grzeczne rozmowy mają charakter flirtu, a propozycja wypicia wspólnie kawy – to tylko hasło badawcze…o przyzwolenie do dalszego działania.

Cóż się dziwić takim zachowaniom, jeśli media non-stop kreują „modne” style życia. Wczoraj bycie „starą panną” było wielkim wstydem, dziś tzw. SINGIEL jest numerem jeden w klasyfikacji atrakcyjności. Do niedawna marzeniem każdej dziewczyny była biała suknia na ślubnym kobiercu, a dziś operacja plastyczna biustu czy nosa. Świat się zmienia – to pewne! I nieuniknione… Ale czy rzeczywiście każdy się wpisał w klimat postmodernizmu? Czy faktycznie nie ma już wśród nas przedstawicieli ciepłego, rodzinnego ogniska?

Nadchodzi Dzień Dziecka!

Może warto tego dnia zastanowić się nad stanem swojej całej rodziny… I nad sobą samym! Może i u mnie pogubiły się gdzieś wartości, może czułem się staroświecki i nudny…? A przecież to wcale nie jest takie złe! Wręcz przeciwnie – czas przypomnieć społeczeństwu dzięki czemu (i komu!) w ogóle funkcjonujemy! Gdyby model rodziny przestał być powielany, szybko zniknęłaby populacja. I co potem? No właśnie: WIELKIE NIC!

W związku z powyższym OGŁASZAM DZIEŃ DZIECKA i RODZINY!

Podnieśmy głowy do góry i wyjdźmy na spacer, do miasta – tam, gdzie gromadzą się tłumy ludzi! Pokażmy, że człowiek jest szczęśliwy, gdy ma drugiego człowieka przy boku! Czas przypomnieć ludziom, że małżeństwo ma swoje plusy; że posiadanie dzieci to ogromna radość i że kot, to nie kompan na życie, tylko zwierzę, które także chce czasem oddychać!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Drodzy Rodzice, wypromujmy wspólnie MODĘ NA RODZINĘ! Każdy z nas ma swoje osobiste serdecznie wspomnienia i doświadczenia, którymi chętnie się podzieli z czytelnikami Miasta Dzieci. Może właśnie Wasze świadectwo komuś pomoże ułożyć sobie życie. Opowiadajcie, opisujcie, wysyłajcie (na adres: Irmina@miastodzieci.pl )!

Pozdrawiam serdecznie

Irmina Szadkowska- Filipowicz

Zapraszamy również do lektury artykułów Dzień Dziecka oraz 10 pułapek Dnia Dziecka

708 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Irmina Szadkowska-Filipowicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent