Dzielna Emilka. Recenzja

Świetnie napisana książka z serii „Stop przemocy”, w bardzo przystępnej cenie z pięknymi ilustracjami poruszająca bardzo ważne dla dzieci przedszkolnych i szkolnych kontrowersyjne tematy.

Moja córka Emilka (lat 7) tak jak główna bohaterka, dziewczynka o imieniu Emilka odkryła, że chowanie głowy w piasek nie jest najlepszym rozwiązaniem w trudnych chwilach. Czasem trzeba przezwyciężyć samego siebie, swój strach, zaufać innym i bronić się, krzycząc na cały głos:
– Przestańcie! – lub wołając: – Pomocy!
– To jednak nie jest takie proste.
Potrzebne są do tego odwaga i wiara w siebie. Emilka, razem z wychowawczynią i innymi dziećmi, wyrusza na wyprawę w głąb siebie w poszukiwaniu  skarbów, które pomogą jej stać się silną i dzielną dziewczynką.
"Ktoś potrafi ładnie śpiewać, ktoś inny pięknie rysuje, a jeszcze inny ma zręczne palce"(…)Ktoś świetnie biega, ktoś jest urodzonym mówcą albo świetnie liczy.
Moja Emilka też od września idzie do szkoły, już odszukała w sobie "swoje skarby" i ich nie zgubi: "bo jaka się widzę, taką się lubię".
Ona sama jest cudownym skarbem. Jest juz taka duża i taka mocna!

"Dzielna Emilka". Elisabeth Zoller. Wydawnictwo Jedność 

Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl – "Książkowe Pogotowie Ratunkowe.

Polecamy również  Książkowego Pogotowia Ratunkowego informacje ogólne oraz Biblioteczka Książkowego Pogotowia Ratunkowego

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie