Droga Miodowa. Recenzja

Droga-Miodowa
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Miodal odwiedza miejsca znane współczesnym Polakom (Europa wszak stanęła otworem), by w sposób prosty i subtelny zarazem pokazać im pokusy nazwijmy to mentalne, emocjonalne czyhające na wyjeżdżających, "tajemnice"  innego świata, innej kultury, a nawet niebezpieczeństwa (opowieść o Krzywej Wieży w Pizie). Każdy wyjeżdżający za granicę swego kraju ojczystego szuka, jest w ciągłej drodze. Drodze do… często wciąż nienazwanego celu…  

Stefan Potocki tę filozofię drogi prezentuje w sposób łatwy do przyswojenia, w sposób czasami banalnie prosty, czasami zaskakujący…  

Idea książki jest oczywista dla dorosłych i starszych dzieci, młodszych natomiast zainteresuje kultura, legendy, specyfika odwiedzanych miejsc. A dla większości będzie to wspaniała okazja do wspomnień, może sięgnięcia po zdjęcia z własnych podróży, utrwalenia wiadomości o Europie.

Autor na spotkaniu z czytelnikami (Empik, ul. Marszałkowska Warszawa, 18.11.2007r.) mówił, że napisał książkę z potrzeby własnego serca, na podstawie własnych podróży i w oparciu o dynamicznie zmieniającą się Polską rzeczywistość.

W książce ukryta jest magia czasu i kosmosu… Odwiedzane przez Miodala miejsca w Europie układają się na mapie w gwiazdozbiór – Wielką Niedźwiedzicę. A tytuł serii łączy się symbolicznie z Drogą Mleczną.

 

Jak podaje na swej stronie wydawca – Wydawnictwo Siedmoróg:

Droga Miodowa to książka przygodowa dla dzieci, tych małych i dużych. Opowiada o podróży misia Miodala do pięknych miejsc w Europie, w których przytrafiają mu się zaskakujące, raz miłe, raz dziwne przygody. Ale jest to podróż niezwykła.

 Miodal wyrusza w drogę, czując się jak dorastający chłopiec, który już myśli, że wie, co chciałby robić (chce się bawić, cały świat należy do niego), ale nie jest jeszcze dorosły…

 

REKOMENDACJE:  

Piotr Fronczewski: Książka pełna urody, mądrości, dobroci i ciepła. Polecam.

Joanna Szczepkowska: Ta książeczka jest podróżą, jest przygodą, jest początkiem wiedzy o świecie. A przy tym kupując ją, można zrobić coś dobrego dla dzieci, które potrzebują pomocy. Podróże Miodala kształcą, ale i zmieniają na lepsze świat dzięki celowi, dla którego powstały. Określenie "dobra książka" ma tu więc podwójne znaczenie.

prof. dr. Krzysztof W.A Szpilman: Książka pełna uroku. Napisana wprost z polotem muzycznym. Polecam wszystkim dzieciom, no i także oczywiście dorosłym.  

 

 

 

KUPUJĄC TĘ KSIĄŻKĘ, CZYNISZ DAR NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH DZIECI!

 

Wydawca przeznacza część dochodu ze sprzedaży Drogi Miodowej dla podopiecznych Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego.

 

Autor ilustracji:  Jowita Płoszajska

format:  16,5 x 23,5 cm

ISBN:  978-83-7254-927-3

oprawa:  twarda

papier:  kreda

ilość stron:  80

waga:  364 g

wydawnictwo:  Siedmioróg

rok wydania:  2007

Polecamy również  Na tropie zaginionego miasta. Recenzja oraz Noga w nogę. Recenzja

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent