Domy zamalowane

Domy-zamalowane
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑

W Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu w centralnych miejscach miast stanęły makiety olbrzymich domów. W jednej tylko budowli było do zamalowania prawie 250 metrów2 ściany. – O ile powierzchnia „mieszkalna” tego obiektu nie była specjalnie dla dzieci przerażająca, o tyle łączna powierzchnia ścian była już dla nich sporym wyzwaniem – uśmiecha się Aleksandra Witkowska z firmy Baumit, organizatora imprezy – Dzieci malowały nie tylko wnętrze domu ale i jego fasadę.

Malarze podchodzili do projektu różnorodnie. Jedni malowali pojedyncze elementy, inni mierzyli się z całymi modułami na ścianach, tworząc barwne obrazy. Na domach dla mam pojawiało się wszystko: konie, koty, kwiaty, serca i nawet szybkie samochody.

 

Kolorowy Dom Mamy to trzecia z kolei edycja zainicjowanej przez Baumit  symultanicznej imprezy dla dzieci Kolorowe Emocje. Podczas imprezy dzieci zaopatrywane są w farby, pędzle, gadżety oraz specjalne kolorowe pelerynki, które chronią ich ubrania przed zabrudzeniem.

 

W Krakowie i we Wrocławiu poważna przeszkodą dla małych malarzy były ulewne deszcze. Mimo to domy zostały zamalowane.

Polecamy również  Barwy Dźwięku oraz Festiwal Sztuk na ulicy Foksal

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent