Dobro i zło, co to takiego? Recenzja

Dobro-i-zło-co-to-takiego-Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

"Dzieci Filozofują" to seria wydawnictwa Zakamarki. Opublikowane zostały już "Uczucia, co to takiego?" oraz wspaniałe "Życie, co to takiego?". Teraz w ręce małych i dużych czytelników trafia "Dobro i zło, co to takiego?". Te pięknie wydane pozycje sprawiają, że spotkanie rodzica z dzieckiem podczas lektury książek staje się czasem spędzonym w jak najbardziej wartościowy sposób.

Co zaś najważniejsze, dorośli pozwalając najmłodszym odpowiadać na pytania zadane przez Oscara Brenifiera, wykazują się dużą dozą szacunku dla ich samodzielnego myśleniai wyrażania przez nich własnych sądów na temat spraw najistotniejszych w życiu każdego człowieka. Autor zalanował te książki w taki sposób, by poprzez zadawanie pytań, pokazywać dzieciom,jak można dochodzić do poszukiwania odpowiedzi na nie, a przez to do poznawania prawdy o ludzkim istnieniu. "Dobro i zło, co to takiego?" to niesamowita przygoda, dzięki której dzieci nauczą się filozofować. Czy potrzebna jest lepsza rekomendacja dla tej książki?

Oscar Brenifier po raz kolejny zaufał dzieciom, dostrzegając w nich mądrość i umiejętność samodzielnego poszukiwania prawdy o życiu.Dzieci dowiadują się czym jest prawda, uprzejmość, posłuszeństwo, słowa, wolność i pomoc innym. Istoty tych pojęć najmłodsi dotykają, odpowiadając na pytania – czy można kraść jedzenie?; czy musisz być miły dla innych?; czy zawsze powinieneś słuchać rodziców?; czy powinieneś zawsze wszystko mówić?; czy zawsze powinieneś robić to, na co masz ochotę?; czy powinieneś pomagać innym?. W poszukiwaniu odpowiedzi na te wątpliwości pomagają zabawne ilustracje Clémenta Devauxa.

Książki z serii "Dzieci Filozofują" to doskonała lekcja filozofowania dla najmłodszych. Jeśli przyjmie się, że filozofia jest umiłowaniem mądrości, wówczas można stwierdzić, że "Dobro i zło, co to takiego?" Oscara Brenifiera jest książką, która pokazuje dzieciom, w jaki sposób właściwie wykorzystywać posiadane wiedzę i umiejętności do poszukiwania prawdy o podstawowych elementach ludzkiego istnienia. Trzeba tylko uwierzyć w mądrość i samodzielność dzieci, by dać im możliwość dosięgnięcia tej wiedzy.

Magdalena Żerek, Autorka bloga http://czytamto.pl

Dobro i zło, co to takiego?
tekst: Oscar Brenifier
ilustracje: Clément Devaux
Wydawnictwo Zakamarki

 

 

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent