Do sztuki gotowi start!

Do-sztuki-gotowi-start
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

 

Celem akcji jest twórcza aktywizacja mieszkańców Katowic poprzez inicjowanie wydarzeń artystycznych w różnych zakątkach miasta. Formuła projektu zakłada dwupłaszczyznowe, komplementarne działania: z jednej strony happeningi, performance, akcje przeprowadzane przez zaproszonych artystów, z drugiej: działania edukacyjno-animacyjne.

Akcje mają na celu wykreowanie kontrastujących z rzeczywistością sytuacji, które zmobilizują wyobraźnię, skłonią do zastanowienia się nad kluczowymi problemami, które nas dotyczą: tożsamością, kulturą, ekologią, itp .

Strona edukacyjno-animacyjna projektu obejmie działaniami dzieci, młodzież i osoby starsze. Spotkania o charakterze warsztatowym z artystami będą miały na celu ukazanie grupie różnorodności form wypowiedzi artystycznej, a poprzez włączenie uczestników zajęć do projektowania i realizowania akcji wraz z artystą, rozwinięcie samodzielnej aktywności twórczej.
Osobną grupę stanowić będą osoby robiące dokumentację fotograficzną wszystkich wydarzeń artystycznych. Przez cały czas trwania projektu będą oni uczestniczyć w warsztatach doskonalących umiejętności w zakresie wykonywania zdjęć.

Materiały zrealizowane podczas akcji i warsztatów (zdjęcia, filmy) będą umieszczane w formie multimedialnej na stronie internetowej Galerii BWA oraz jej profilu na Facebooku.

Projekt DO SZTUKI GOTOWI START! zakończy się wystawą w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, na której zaprezentowane zostaną najlepsze fotografie i projekcje wideo, zaproszeni zostaną artyści i uczestnicy akcji artystycznych.

Artyści oraz edukatorzy zaproszeni do projektu: Maria Parczewska, Piotr Lutyński, Tomasz Wojtasik, Ignacy Czwartos , Krzysztof Morcinek , Paweł Kula, Katarzyna Jankowska, Monika Goetzendorf-Grabowska, Lucilla Kossowska, Paweł Szeibel.

Wszystkich mieszkańców Katowic zapraszamy również do udziału w konkursie na najciekawszą akcję artystyczną, która zostanie zrealizowana w ramach DO SZTUKI GOTOWI START!. Szczegóły projektu oraz regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Galerii BWA.

Wszystkie działania w ramach projektu są bezpłatne!

Szczegóły projektu na stronie Galerii: http://www.bwa.katowice.pl/

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
Aleja Wojciecha Korfantego 6, tel/fax (0-32) 2599040, 2599324
e-mail: galeria@bwa.katowice.pl strona internetowa: www.bwa.katowice.pl
Galeria czynna codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godzinach 10.00 – 18.00.
Ceny biletów: 5,50,- normalny, 3,- ulgowy. W środy wstęp wolny dla młodzieży szkolnej i studentów.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent